Kobieta w bieliźnie
na topie, porady urodowe

Bielizna wyszczuplająca – dlaczego warto ją mieć?

Każda kobieta chce wyglądać ładnie, schludnie i zjawiskowo, co często wiąże się z wieloma problemami jeżeli chodzi o dobór ubrań. W jaki sposób ukryć fałdki i drobne niedoskonałości? Naprzeciw wychodzi nam bielizna wyszczuplająca, dzięki której nasza sylwetka od razu nabierze pożądanych kształtów. Czy rzeczywiście warto ją mieć? Co warto wiedzieć o bieliźnie wyszczuplającej?

Dla kogo bielizna wyszczuplająca?

Gdy widzimy coś, co ma w swojej nazwie słowo „wyszczuplające” myślimy od razu, że chodzi o osoby mające poważne problemy z nadwagą. To nie do końca prawda, bowiem każda z nas, niekoniecznie takie problemy ma, a mimo to zakładając ubrania uwidaczniają się nasze niedoskonałości. Po bieliznę wyszczuplającą chętnie sięgają gwiazdy, a patrząc na nie, nikt by nie powiedział, że mają problemy z wagą. Nasze ciała jednak nie są idealne i czasem przydaje się drobna pomoc tam, gdzie niekoniecznie jesteśmy w stanie cokolwiek zrobić i właśnie tutaj wkracza ten typ bielizny.

Jak działa bielizna wyszczuplająca?

Jak sama nazwa wskazuje, bielizna wyszczuplająca służy optycznemu wyszczupleniu i wygładzeniu naszej sylwetki. Dzięki temu, szczególnie gdy zakładamy obcisłe ubrania, spod materiału nie wylewają się niechciane boczki. Korygują naszą talię, biodra, pupę oraz uda, dzięki czemu wyglądamy szczuplej, a ubrania leżą na nas lepiej. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów.

W czym pomaga bielizna wyszczuplająca?

Talia, pupa, biodra, brzuch i uda to najczęściej te partie ciała sprawiają nam najwięcej problemów. Dzięki zastosowaniu bielizny wyszczuplającej, jesteśmy w stanie ukryć pewne niedoskonałości, co pozwala na zmianę odzieży nawet o dwa numery mniej. Poza tym, spłaszczają one brzuch, z czym często mają problemy kobiety nawet bardzo szczupłe. Dzięki zastosowaniu majtek z szelkami jesteśmy w stanie zwęzić talię, a dzięki zastosowaniu modelującego gorsetu automatycznie będziemy pilnować nasze postawy, co dobrze wpłynie na nasz kręgosłup. Poza tym bielizna wyszczuplająca nie odznacza się pod ubraniem i pomaga im lepiej się układać na ciele. Wbrew pozorom jest też ładna i modna, a także może podobać się mężczyznom.

Jak dobrać bieliznę korygującą?

Aby bielizna wyszczuplająca mogła spełniać swoje zadanie, musi być odpowiednio dobrana do naszej sylwetki pod względem rozmiaru, materiału, a także fasonu. Źle dopasowana może być być dla nas niewygodna, niekomfortowa, jak również szkodzić naszemu zdrowiu przez nadmierny ucisk. Jakość wykonania powinna być więc jak najwyższa, a rozmiar dopasowany do tego, co nosimy na co dzień, nie powinna się też rolować, ani podciągać w czasie wykonywania ruchów. Najlepiej więc ją przymierzyć przed zakupem i sprawdzić.

Czy warto kupić bieliznę korygującą?

W wielu przypadkach jak najbardziej warto! Panuje na nie moda, a taka bielizna zdecydowanie może nam pomóc w poprawieniu swojego wyglądu i lepszego dopasowania ubrań. Ma wiele atutów, jednak musi być dobrze dobrana. Jeżeli wybierzemy nieodpowiedni model lub za mały rozmiar, nie tylko nie spełni swojej roli, jak również będzie dla nas dużym obciążeniem fizycznym i może wpłynąć na nasze zdrowie. Moda modą, należy jednak podejść do tego rozsądnie i nie dążyć do wymarzonej sylwetki na siłę.

poprzedni artykuł następny artykuł

podobne artykuły o modzie

brak komentarzy

zostaw komentarz