Dziewczyna w T-shircie nad jeziorem
to się nosi w biurze, trendy z ulicy

Jak przerobić T-shirt? 6 sposobów na koszulkę i top DIY


Masz w szafę pełną nienoszonych T-shirtów? Zmień to! Korzystając z naszych 6 Topowych porad, zmień stare bluzki na nowe! Znajomi będą zachodzić w głowę, gdzie kupiłaś takie unikatowe ciuchy!

1. Zdobienie bluzki – Papier Transferowy

Masz w szafie pełno jednokolorowych t-shirtów? Marzysz o bluzce z ulubionym bohaterem, krajobrazem, cytatem, ale nie znalazłaś ich w swoim ulubionym sklepie? Nic prostszego, stwórz je sama, wykorzystując bezpłatne grafiki, legalnie udostępnione w internecie; być może masz zdolności plastyczne? Wykorzystaj je! Stwórz projekt, następnie wydrukuj je na swojej drukarce na papierze transferowym. Na desce do pracowania ułóż swoją koszulkę, na wybranym miejscu stroną z obrazkiem przyłóż papier transferowy i zaprasuj żelazkiem. Gotowe!

2. Bluzka z frędzelkami

Kolejny sposób polega na ustaleniu jaką długość będą miały frędzelki umieszczone na dole bluzki. Zaznaczamy wysokość na bluzce. Używając nożyczek, wycinamy podłużne pasy (ustalonej przez nas grubości), zaczynając od dołu bluzki. Tak powstają frędzelki. Możemy je pozostawić w takiej formie lub związać je ze sobą w finezyjny wzorek. Wszystko zależy od naszej koncepcji.

3. Bluzka ze zdobionymi plecami

Koszulkę odwracamy na stronę pleców, odcinamy kołnierzyk, następnie tniemy górną połowę bluzki na pasy zmniejszające się ku dołowi. Splatamy je ze sobą zaczynając od góry analogicznie splatając aż do ostatniego paseczka. Ostatnie splecenie rozcinamy i związujemy. Gotowe, powstała piękna bluzka idealna na wiele okazji.

4. Szal

Szukamy bluzek, których kolory wspaniale skomponują się na nasz szal. Odcinamy górną część bluzki, a pozostałą tniemy w poziome pasy, tak by powstały obręcze materiału. Związujemy w wybrany miejscu, możemy go modyfikować na różne sposoby, zaplatać, zdobić. Zakładamy na szyje i cieszymy się z nowego obywatela szafy.

5. Bluzka motyw witrażowy

Wybieramy dwie bluzki w przeciwstawnych kolorach. Projektujemy motyw, który chcielibyśmy aby widniał na plecach. Możemy go rozrysować na papierze i przenieść na bluzkę lub jeżeli jest to prosty wzór możemy przejść bezpośrednio do wycinania. Bluzkę przewracamy na drugą stronę, podszywamy plecami, drugiej bluzki. Gotowe, tego typu projekty możemy wprowadzać w różnych obszarach naszej koszulki.

6. Bluzka na ramiączkach

Masz dużo T-shirtów z dłuższym rękawkiem i chciałabyś je zmienić. Koszulkę połóż na tylnej stronie, odrysuj miejsca, do odcięcia czyli rękawy, możesz zmienić też przednie wycięcie na serek lub łódeczkę. Odcinamy, wykańczamy na maszynie, możemy użyć fantazyjnych kolorów nitki bądź innych zdobień.

poprzedni artykuł następny artykuł

podobne artykuły o modzie

brak komentarzy

zostaw komentarz