biżuteria i muszle
dodatki, moda wieczorowa

Niebanalna biżuteria z węgla, z muszli… Jaką oryginalną biżuterię wybrać

Aktualne trendy w modzie zmieniają się bardzo szybko i naprawdę trudno być ciągle na bieżąco. Zamiast na siłę gonić za nowościami, lepiej stworzyć swój własny styl i wybierać wśród pojawiających się co chwila propozycji to, co rzeczywiście się nam podoba i jest spójne z obrana przez nas estetyką. Oczywiście nie wyklucza to odrobiny ekstrawagancji. Chcąc się wyróżnić, warto sięgnąć po oryginalną biżuterię.

Gdzie szukać oryginalnej biżuterii?

Polski rynek zdominowany jest przez kilka wiodących marek biżuterii, które praktycznie wszyscy znają. Oczywiście jubilerzy ci oferują piękne ozdoby, zazwyczaj bardzo wysokiej jakości, jednak nie jest łatwo znaleźć wśród ich produktów coś naprawdę oryginalnego. Dlatego jeśli zależy nam na tym, aby nosić niebanalną biżuterię, która zdecydowanie wyróżnia się na tle wielu podobnych do siebie produktów, musimy zadać sobie nieco więcej trudu i poszukać niszowych marek.

zobacz także:  Biżuteria z węgla kamiennego - modny trend ze Śląska

Dzięki prężnie działającym mediom społecznościowym i aplikacjom takim jak np. Instagram znacznie łatwiej jest przebić się ze swoimi produktami nawet bardzo małym firmom. W ciągu ostatnich kilku lat powstało całkiem sporo marek zajmujących się wytwarzaniem, często sposobami rzemieślniczymi, przepięknej biżuterii, która jednocześnie zachwyca i zaskakuje. Zastosowanie nietypowych materiałów i ciekawych form sprawia, że osoby poszukujące nieprzeciętnych ozdób wreszcie mają w czym wybierać.

Biżuteria z węgla

Prawdopodobnie cała Polska kojarzy Śląsk z górnictwem. Choć od dłuższego czasu krajobraz tego regionu oraz jego przemysłowy charakter ulegają zmianie, to jeszcze bardzo długo pozostanie w powszechnej świadomości stolicą górnictwa. Niektórych kult węgla kamiennego delikatnie mówiąc drażni, innych zachwyca, a pewna studentka, która przyjechała na Śląsk zdobyć wykształcenie, postanowiła dosłownie przekuć węgiel w sukces.

zobacz także:  Jakie pamiątki przywieźć z Katowic? Biżuteria z węgla, ozdobna porcelana, co jeszcze?

Choć węgiel kamienny do kamieni szlachetnych nie należy, to okazuje się, że świetnie nadaje się do tworzenia biżuterii. Jego surowy charakter wspaniale komponuje się ze srebrem oraz złotem. Biżuteria z węgla stanowi niebanalną ozdobę, która bez wątpienia zostanie zauważona i pozwoli nam się wyróżnić. W dodatku nie trzeba być ze Śląska, żeby ją nosić!

Niebanalna biżuteria z muszli

Biżuteria wykonana z muszli, to trend powracający niemal każdego lata w różnych odsłonach. Do tworzenia kolczyków, naszyjników i bransoletek wykorzystywane są muszle naturalne, sztuczne, masa perłowa, muszle w całości oraz ich fragmenty. W ostatnim sezonie szczególną popularnością cieszyły się chokery, czyli naszyjniki noszone blisko szyi (według niektórych przywodzą na myśl obrożę), wykonane z drobnych, okrągłych muszli.

zobacz także:  Srebrna biżuteria z węgla – gdzie ją kupić? Jak nosić srebrną biżuterię z węgla?

Choć trudno zaprzeczyć, że biżuteria wykonana z tego rodzaju surowców bardzo silnie kojarzy się z wakacjami, rozgrzanym piaskiem plaży i morzem, i w takiej też scenerii najlepiej się prezentuje, to wykorzystanie jej w codziennej stylizacji, w czasie innej pory roku niż lato też jest możliwe. Co więcej, decydując się na taką ozdobę w połączeniu z np. wełnianym swetrem, możemy stworzyć bardzo ciekawą i oryginalną stylizację.

poprzedni artykuł następny artykuł

podobne artykuły o modzie

1 komentarz

  • odpowiedz Ilovebiżu 7 marca 2022 at 10:27

    Od lat planuję kupić sobie na wakacje naszyjnik z muszelek i ciągle jakoś nie potrafię się w sobie zebrać i poszukać takiego… Może muszę gdzieś wyjechać i przywieźć sobie taką pamiątkę po prostu.

  • zostaw komentarz