węgiel na dłoni
dodatki, na topie, to się nosi w biurze, trendy z ulicy

Do jakich stylizacji pasuje biżuteria z węgla?

Biżuteria z węgla to nowość, która pojawiła się na rynku zaledwie parę lat temu. Początkowo zapewne budziła zdziwienie, w końcu węgiel kamienny nie jest szlachetny i kojarzy się bardzo silnie z przemysłem, ciężką pracą i brudem. Okazuje się jednak, że nawet tak silnie osadzony w industrialnym krajobrazie węgiel może zostać wyjęty z tej konwencji i stać się czymś modnym, służącym ozdobie, wręcz eleganckim.

Jak dobrać biżuterię do stroju?

Biżuteria została stworzona przede wszystkim po to, by podkreślać kobiece piękno. Z czasem jednak tworzenie pierścionków, kolczyków, naszyjników, bransoletek oraz innych rodzajów ozdób stało się sztuką samą w sobie. Współcześnie biżuteria stanowi dopełnienie stroju, ale też bardzo często pomaga się wyróżnić, a przemyślany dobór ozdób może stanowić odbicie naszego charakteru i gustu.

zobacz także:  Niebanalna biżuteria z węgla, z muszli… Jaką oryginalną biżuterię wybrać

Bardzo ważne jest, aby biżuteria, którą nosimy, dobrze współgrała z naszym strojem. Podobnie, jak przy wyborze ubrań zakładając biżuterię, musimy wziąć pod uwagę, gdzie się w niej pokarzemy, czy to będzie praca, spotkanie towarzyskie w kameralnym gronie, czy wyjście na uroczystą kolację lub imprezę. Ozdoby, które założymy, nie mogą nas przytłaczać, na co dzień najlepiej sprawdzi się subtelna biżuteria, taka jak niewielkie kolczyki, czy delikatne łańcuszki z zawieszką. Błyszczące, rzucające się w oczy dodatki będą za to świetnym wyborem na wieczór.

Biżuteria z węgla – z czym nosić?

Biżuteria z węgla kamiennego to zazwyczaj połączenie srebra oraz skały osadowej pochodzenia roślinnego lub czystego pierwiastka, jakim jest węgiel. Nie da się ukryć, że powstałe z tych połączeń drobiazgi mają raczej surowy charakter i przypadną do gustu głównie zwolenniczkom minimalizmu. Proste formy oraz chłodna kolorystyka mogą być zarówno dopełnieniem codziennej, jak i bardziej eleganckiej stylizacji. Bez wahania możemy założyć klasyczna białą koszulę, jeansy oraz kolczyki i bransoletkę z węgla. Czerń jest kolorem uniwersalnym, dlatego pasuje do kobiet o każdym typie urody.

zobacz także:  Biżuteria z węgla kamiennego - modny trend ze Śląska

Bardzo ciekawym pomysłem jest biżuteria wykonana częściowo z węgla kamiennego, a częściowo z innych minerałów. Takie ozdoby mogą pięknie dopełnić nawet wieczorową stylizację. Delikatne kolczyki z węglem i ametystem zatopione w złocie, wspaniale uzupełnią stylizację stworzoną z czarnej lub fioletowej sukienki koktajlowej i klasycznych szpilek.

Biżuteria z węgla – dla kogo?

Tak jak wspomnieliśmy, biżuteria z węglem kamiennym stanowi wspaniałą propozycję dla osób ceniących proste, minimalistyczne formy, ale jednocześnie lubią oryginalne i niebanalne ozdoby. Na pewno świetniej będą się w niej czuły osoby pochodzące ze Śląska, dla których węgiel jest ważnym symbolem ich małej ojczyzny, ale nie tylko. Biżuteria wykonana z węgla podbija serca osób w całym kraju.

zobacz także:  Własnoręczna biżuteria z węgla, z koralików – z czego wykonać biżuterię DIY?

Warto zwrócić uwagę także na to, że od kilku lat można zaobserwować wzmożone zainteresowanie produktami regionalnymi. Szczególnie cenione jest rękodzieło, które swoim wyglądem nawiązuje do tradycji i charakteru danego regionu. Przykładem mogą być np. torby i chusty w łowickie wzory. Biżuteria z węgla jest jednak bardziej uniwersalna, dzięki czemu trafia w gusta nie tylko osób lubiących styl rustykalny i ludowy.

poprzedni artykuł następny artykuł

podobne artykuły o modzie

2 komentarze

  • odpowiedz Gabriela 19 maja 2022 at 10:09

    Mnie się ogromnie podoba biżuteria z węgla, jest kilka fajnych marek na Śląsku, ale wydaje mi się, że pierwsze było I Coal You. Mają naprawdę świetną kolekcję.

  • odpowiedz Mirka 27 maja 2022 at 10:57

    Ja jestem na nie, moim zdaniem taka biżuteria jest w złym guście i tak na prawdę nie pasuje do niczego… proste rozwiązanie ze złota lub srebra są najlepsze.

  • zostaw komentarz