Szary szalik
zrobieni na szaro

Rękawiczki i szalik, czyli szczegół ma znaczenie

Mężczyźni nie zawsze chcą o siebie dbać. Na pewno często zapominają o tym, żeby ubierać rękawiczki czy szalik. To nawyki z dzieciństwa, które trudno wykorzenić. Warto jednak zadbać o te elementy garderoby nie tylko po to, by nie zachorować, ale również po to, by móc uzupełnić swoją stylizację.

Jak wybrać dodatki do ubrań?

Zwykle powinniśmy dopierać szal i rękawiczki w jednym kolorze. Dobrym rozwiązaniem jest również dopasowanie ich pod względem faktury.

Nie zawsze jest to jednak możliwe, ponieważ do skórzanych rękawiczek nie będziemy mogli dobrać skórzanego szala. Oczywiście istnieją jeszcze inne możliwości. Czasami nasz szal jest dobierany całkiem kontrastowo, natomiast rękawiczki pasują do innego elementu naszego stroju, jak na przykład paska.

Jakie szaliki są modne?

Lubię szaliki, które nie są zbyt długie i grube. Wolę takie, z którymi mogę swobodnie przemieszczać się po mieście bez lęku o to, że jeden z końców zostanie mi przytrzaśnięty przez drzwi. Zwykle wybieramy szarą kolorystykę z jakimiś drobnymi akcentami w innym kolorze, ale czasami jest to kratka.

Staram się również o to, by na moim szaliku nie było żadnych napisów. Uważam, że logo nigdy nie stanie się elementem dobrego stylu. Jakość ubrań po prostu powinna być widoczna bez konieczności epatowania nazwą.

Jakie wybrać rękawiczki?

Jeszcze do niedawna kupowałem tylko rękawiczki wełniane. Są one estetyczne i dobrze komponują się z szalem, jednak w przypadku opadów śniegu sprawdzają się nieco gorzej. Przekonałem się o ty, podczas ostatniego rzucania się śnieżkami ze znajomymi. Warto jednak mieć zawsze w szafie kilka różnych typów rękawiczek.

Moim zdaniem nie można również zapominać o sportowych rękawiczkach w góry lub na rower. Są one znacznie mniej eleganckie, ale na pewno bardzo dobrze chronią przed nieprzyjemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jakie szaliki i rękawiczki warto nosić?

szare rękawiczki

Bardzo proste, klasyczne i wygodne w użytkowaniu rękawiczki. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że bez żadnego problemu można je zmieścić w kieszeni płaszcza lub kurtki. Dodatkowo specjalne wykończenie palców wskazujących i kciuków pozwala na obsługiwanie telefonów dotykowych bez konieczności ściągania rękawiczek na mrozie.

Ciemne szare rękawiczki

To również bardzo ciekawe rozwiązanie z wykorzystaniem ściegu w jodełkę. Rękawiczki są nieco grubsze, więc na pewno nie będziemy w nich marznąć. Świetnym elementem jest kawałek skóry na zgięciu dłoni. Rękawiczki zyskują w ten sposób nico nonszalancji.

Szalik w kratę

Bardzo praktyczny szalik wykonany z akryliku. Krata sprawia, że jest to świetny szal, który pasuje do stylu business casual i innych luźniejszych stylizacji. Również frędzle dodatkowo urozmaicają ten element garderoby.

Szary szalik

Tu mamy do czynienia z jednolitym, szarym szalikiem o ciekawej fakturze i frędzlach. Będzie to szalik uniwersalny, który można z powodzeniem zastosować do niemal każdej stylizacji, jaką sobie wymyślimy.

poprzedni artykuł następny artykuł

podobne artykuły o modzie

3 komentarze

  • odpowiedz Adela 30 września 2016 at 12:47

    Ja mam zawsze rękawiczki z przypadku. Na szalik zwracam większą uwagę, ale z rękawiczkami to aż wstyd się przyznać. Zazwyczaj są kompletnie dopasowane i takie zwykłe. Jak widać nie tylko faceci mają problem z dobieraniem dodatków.

  • odpowiedz Paula 5 października 2016 at 09:30

    Ja już wczoraj kupiłam czapkę i szalik, rękawiczki też już mam upatrzone. Zimno się robi i trzeba już myśleć o zimowych stylizacjach.

  • odpowiedz pita_goras 13 października 2016 at 08:04

    Szaliki są super! Mam ich chyba z 10 w szafie. Lubię je kupować, w łatwy sposób można nimi odmienić stylizację. Rękawiczek nie zmieniam tak często jak w tym przysłowiu, ale lubię jak są dobrze dobrane do reszty stroju.

  • zostaw komentarz