Kobieta w luźnej sukience
na topie, sukienek czar

Sukienka do chodzenia po domu, jaka najlepsza sukienka do chodzenia po mieszkaniu?

Sukienki to jedne z bardziej lubianych strojów wśród kobiet. Najczęściej zakłada się je na konkretną okazję, ale też i do pracy czy wyjście ze znajomymi i tak po prostu na co dzień. Jak jednak wygląda to w przypadku noszenia sukienek po domu? Czy powinno się zwracać na coś szczególną uwagę?

Czy warto chodzić po mieszkaniu z sukience?

Tak naprawdę wiele będzie zależało od tego, w czym czujemy się swobodnie, co jest dla nas wygodne i co po prostu bardziej nam odpowiada. Nic więcej i nic mniej. To indywidualna kwestia każdej kobiety i tego, w jaki sposób chce się poruszać po własnym domu – w luźnej i zwiewnej sukience czy jednak powyciąganym dresie? Tak naprawdę nie ma to znaczenia o tyle, że dom czy mieszkanie to nasza własna, prywatna przestrzeń, co za tym idzie, sami decydujemy o tym, jakie ciuchy zakładamy.

zobacz także:  Ubieranie się w stylu Street - jak? Na co zwracać uwagę?

Sukienki do chodzenia po domu, czyli jakie?

Czy sukienki, z przeznaczeniem chodzenia po domu czy mieszkaniu, powinny się czymś konkretnie wyróżniać? Niekoniecznie, ponieważ, jak zostało stwierdzone wyżej, wiele będzie zależało od tego, co nam odpowiada i pasuje. Z pewnością istotną kwestią będzie tutaj wygoda i poruszając się po mieszkaniu i wykonując różne czynności, najważniejsze jest, by zachować swobodę ruchów. Nieważne czy sprzątamy, pierzemy, gotujemy czy po prostu wylegujemy się na kanapie – musi być nam w tym dobrze.

Jaki rodzaj sukienki po domu wybrać?

Najlepiej postawić na sukienki codzienne, proste w kroju i niezobowiązujące. Raczej nie należy stawiać na stroje wyjściowe, w końcu we własnym domu nie trzeba (chyba że się chce). Dobrze będzie postawić na luźne kroje, które gładko opadają na ciało i nie są obcisłe. Długość właściwie jest obojętna, choć te midi będę najbardziej uniwersalne. Po domu mogą się najlepiej sprawdzić sukienki szmizjerki, sportowe oraz dresowe, choć oczywiście wybór i tak będzie zależał od nas.

zobacz także:  Ubieranie się w stylu Street - jak? Na co zwracać uwagę?

Sukienki szmizjerki

Ciekawym wyborem są choćby sukienki koszulowe (szmizjerki) czy długie tuniki, dzięki którym zachowa się swobodę ruchu. Przypominają one dłuższe koszule, często są na guziki, a w talii trzyma je gumka lub specjalny pasek czy tasiemka. Bywa też, że i tego nie posiadają, dzięki czemu opadają luźno na ciało i wyglądają, jakby się założyło koszulę o kilka rozmiarów za dużą, co też jest w pewnym stopniu dosyć seksowne.

Sukienki sportowe i dresowe

Dobrą alternatywą są także sukienki sportowe, które wyróżniają się mocno niezobowiązujący krojem, które sprawdzają się świetnie na co dzień, także w domu. Dostępne są w wielu kolorach i wzorach, a także o różnej długości i są idealnym i wygodnym zastępstwem dla tradycyjnego dresu.

zobacz także:  Ubieranie się w stylu Street - jak? Na co zwracać uwagę?

Nawiązując jeszcze do sukienek sportowych jako alternatywy dla dresu, warto wymienić też ciekawą kategorię tych strojów, czyli po prostu sukienki dresowe. Można je połączyć typem sportowych, albo traktować jako zupełnie odmienny typ sukienek, choć mają one oczywiście wiele cech wspólnych. Wyróżniają się luźnym, mocno niezobowiązującym krojem i często przypominają także zwykłe bluzy z kapturem, ale są po prostu dłuższe. Oczywiście wybór krojów, kolorów oraz wzorów także jest tutaj duży.

poprzedni artykuł następny artykuł

podobne artykuły o modzie

1 komentarz

  • odpowiedz Luzanna 24 marca 2022 at 08:53

    Serio? Sukienka do chodzenia po domu? Brzmi bardzo groteskowo. W domu się w dresach chodzi, w legginsach. Sukienka to na wyjścia!

  • zostaw komentarz