Kalepusz, chusta, trampki na stole
trendy z ulicy

Ubieranie się w stylu Street – jak? Na co zwracać uwagę?

Moda prezentowana na światowych wybiegach nie sprawdza się w życiu codziennym – jest zbyt odważna, niepraktyczna. Dlatego projektanci zaczęli wychodzić naprzeciw potrzebom każdego z nas tworząc kolekcje w stylu street, nazywanym też street fashion. Takie ubrania stawiają przede wszystkim na luz i wygodę, łącząc w sobie pewną uniwersalność (można w nich iść na spacer czy na randkę) oraz unikalność.

Początki street fashion

Styl fashion street narodził się… w Japonii. Nie jest to kraj, który tak jak Francja, kojarzony jest z „wielką modą”, ale to tam został w XIX wieku zapoczątkowany ten trend. Kolekcje w stylu street miały przełamać monotonię ubioru Japończyków, których obowiązują mundurki szkolne, eleganckie, męskie garnitury i kobiece kostiumy oraz pracownicze uniformy.

zobacz także:  Sukienka do chodzenia po domu, jaka najlepsza sukienka do chodzenia po mieszkaniu?

Z tego narodziła się potrzeba odmiennego wyglądu, wyróżnienia się wśród tłumu ludzi na ulicach. Jakie musiały byś stroje? Oryginalne, ekstrawaganckie, o nietypowych gamach kolorystycznych – miały przede wszystkim przykuwać wzrok.

Street fashion bardzo szybko został zauważony przez inne kraje i na ulicach Londynu czy Moskwy zaczęto obserwować „streetfashionowców”. Od jakiegoś czasu trend ten zaczyna gościć również na polskich ulicach.

Czym się charakteryzuje styl street?

Czy można jednoznacznie określić street fashion? Nie. Jego główną cechą jest unikalność, rozumiana przez każdego inaczej. Można obserwować stylizacje blogerek, gwiazd showbiznesu czy najnowsze kolekcje sklepów. Także niektóre platformy modowe nam w tym pomogą, np. Domodi pokazuje jak ubrać się w stylu street.

zobacz także:  Sukienka do chodzenia po domu, jaka najlepsza sukienka do chodzenia po mieszkaniu?

Dodatkowo, na tym portalu znajdziemy propozycje jego użytkowniczek, które mogą być dla nas świetnym tropem. Możemy też postawić na własną inwencję, ponieważ tak naprawdę ile osób tyle odmian street fashion – tu liczy się wszystko to, co nam przyjdzie do głowy.

Jakie ubrania w stylu street?

W przypadku tego stylu moda to przede wszystkim zabawa. Za pomocą ubrań możemy pokazać swoją indywidualność, dlatego nie obawiajmy się wykorzystywać tego co jest dostępne w naszej szafie. Zasada jest jedna: należy unikać stylizacji przypominających szkolne mundurki czy biznesowy look. Przy czym dobrze widziane tu będą zarówno ubrania od znanych projektantów, jak i te z sieciówek czy second handów – trzeba jest tylko świadomie połączyć.

zobacz także:  Sukienka do chodzenia po domu, jaka najlepsza sukienka do chodzenia po mieszkaniu?

Przykład? Żółte szpilki, boyfriendy, biała bokserka i marynarka. Lub sneakersy na koturnie, dresowe spodnie (one wcale nie muszą służyć tylko do chodzenia po domu), t-shirt i bawełniany żakiet. Można też zaszaleć i stworzyć własny, zabawny nadruk na bluzę czy koszulkę. Do tego idealne będą zarówno małe jak i duże torebki, paski, zegarki czy inne dodatki do stroju.

Styl street – dla kogo?

Co jest najlepszego w stylu street? To, że każdy z nas może się tak ubrać. Wystarczy poprzez swoje stylizacje podkreślać nasz charakter i oryginalność. A to jaką drogą pójdziemy nie ma już znaczenia. Natomiast jeśli jesteśmy kompletnymi laikami w świecie mody, to zawsze możemy zainspirować się blogerami i blogerkami, którzy bardzo często prezentują modę ulicy.

poprzedni artykuł następny artykuł

podobne artykuły o modzie

1 komentarz

  • odpowiedz Karina 16 września 2021 at 10:15

    Przyznam szczerze, że ten styl przekonuje mnie chyba najmniej. Wolę jak mężczyzna ubiera się klasycznie albo z lekkim rockowym pazurem, a street nie jest dla mnie.

  • zostaw komentarz