Ubrania na wieszakach
trendy z ulicy

Ubraniowy recykling

Twoja mama zawsze mówiła, że lepiej gromadzić ubrania i ich nie wyrzucać, bo zawsze mogą się na coś przydać? Czujesz, że możesz dać drugie życie ciuchom nagromadzonym w szafie, ale nie nie masz pomysłów jak to zrobić? Koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Przerabiamy męską koszulę na nową spódnicę

Zrobiłaś porządki i znalazłaś duże koszule, które nie są już przez nikogo noszone? Wykorzystaj je! Przerób wybraną przez siebie koszulę na spódnicę idealną na każdą okazję. Przygotuj materiał, który posłuży jako pas do spódnicy. Rozłóż koszule i odetnij kolejno rękaw oraz kołnierz tak aby finalnie otrzymać kształt trapezu. Zanim zszyjesz boki, sprawdź czy szerokość pasuje do twojej sylwetki. Jeśli tak pozszywaj boki, a najkrótszy bok przy ozdób pasem, z wcześniej przygotowanego materiału, wciągnij gumkę i jeśli nie przygotowałaś innych ozdób to twoja nowa spódnica jest już gotowa.

Sukienka przerobiona z długiej spódnicy

W przypadku tej metamorfozy, nie wprowadzamy zmian w kroju spódnicy. Wykorzystujemy szeroką spódnicę na gumkę, podnosimy ją i umiejscawiamy nad linią biustu, talię obwiązujemy paskiem, ozdobną wstążką, w zależności od naszej inwencji. Nowe ubranie gotowe!

Bluzka z wycięciami

Na początku ustalamy projekt, wyznaczamy miejsca, które chciałybyśmy wyciąć, aby nasza bluzka bardziej wyrażała naszą osobowość. Na papierze rysujemy kształty, które po wycięciu przerysujemy mydełkiem krawieckim na bluzce i wycinamy. Możemy zmienić długość naszej bluzki, podwinąć / skrócić rękawy. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej. Do dzieła!

Zmień długie spodnie na krótkie

Znalazłaś stare poplamione / dziurawe spodnie, twoje własne, po mężu. Każde z nich można przerobić na szorty. Wyznaczamy długość, która nas interesuje, zaznaczamy ją mydełkiem krawieckim, odcinamy. Ozdabiamy diamencikami, podszywamy kontrastowym, wyróżniającym się materiałem, malujemy lub jeśli nie lubimy takich dodatków, tylko obszywamy nogawki.

Krótka spódnica zakończona koronką przerobiona z długiej spódnicy

Długa spódnica, bardzo długo wisiała na wieszaku, zaczęłaś się zastanawiać, żeby ją wyrzucić. Mydełkiem krawieckim zaznacz długość spódnicy, która Cię interesuje. Obetnij, krańce podszyj przygotowaną i odmierzoną wcześniej koronką. Odmienionej spódnicy możesz zafundować jeszcze dwa rozcięcia, jeżeli podniesie to twój komfort. Wyznacz mydełkiem krawieckim linię wzdłuż równoległych szwów spódnicy, rozetnij nożyczkami, obszyj krawędzie. Gotowe!

poprzedni artykuł następny artykuł

podobne artykuły o modzie

brak komentarzy

zostaw komentarz