Ciepłe skarpetki na podłodze
dodatki, na topie

Jakie skarpety do chodzenia po domu wybrać?

Chodzicie po domu w kapciach czy w skarpetkach? Jeżeli to drugie, to jaki typ skarpet wybieracie i czy w ogóle zwracacie na to uwagę? Może wydawać się to nieistotne, ale warto zastanowić się nad tą kwestią. Jakie więc skarpety warto wybrać do chodzenia po domu i dlaczego?

Boso, w skarpetkach czy w kapciach po domu?

Na pewno wśród Was znajdą się zwolennicy kapci, skarpetek lub nawet chodzenia boso po domu. Każda z tych opcji ma rzecz jasna swoje zalety i wady i wiele będzie tutaj zależało od tego, jak nam jest najwygodniej. Z pewnością po mieszkaniu nie chodzi się z kolei w butach, jako że po pierwsze, niepotrzebnie roznosi się brud po podłodze, a po drugie, stopa w butach się męczy i siłą rzeczy na dłuższą metę jest to po prostu niekorzystne dla zdrowia.

Czy warto chodzić po domu w skarpetach?

Ile ludzi, tyle opinii. Niektórzy wychwalają chodzenie w skarpetkach, inni stwierdzają, że lepiej zostawić stopę bosą, żeby oddychała. Tak naprawdę wiele zależy od nas, choć rzecz jasna skarpetki mają tę jedną zaletę, że chronią nasze stopy przed zimnem podłoża. Chodzenie boso ma sens tylko wtedy, gdy poruszamy się po naturalnej powierzchni jak ziemia, piasek czy trawa. Panele, kafelki, linoleum i inne typy podłóg do takich nie należą. Zazwyczaj są zimne, do tego bardzo twarde, co za tym idzie, nie zapewniają odpowiedniej amortyzacji dla stopy. Lepiej więc wybrać lekkie kapcie lub skarpetki.

Poza tym, skarpetki (oraz kapcie) stanowią ważną barierę chroniącą stopy przed zanieczyszczeniami. Zbierają pot i bród oraz stanowią zabezpieczenie przed uszkodzeniami.

Jakie skarpetki wybrać do chodzenia po domu?

Podobnie jak w przypadku wyboru bielizny, tutaj także powinniśmy zwrócić uwagę na jakość wykonania czy materiał. To nie tylko zapewni nam lepszy komfort noszenia, będzie też bezpieczniejsze dla zdrowia naszych stóp. Najlepiej sięgać po skarpety wykonane z naturalnych materiałów, które przepuszczają powietrze i zapewniają możliwość oddychania dla skóry. W ten sposób uchronimy się przed nadmierną potliwością, a także częstymi chorobami, jak grzybica. Dlatego zdecydowanie najlepiej wybierać skarpetki wykonane z 100% bawełny.

W chłodne dni dobrze sprawdzą się też skarpety wełniane czy to z wełny owczej, alpaki czy merynosów (szczególny rodzaj owcy). Tak zwane skarpety termoaktywne mogą być świetną opcją i to niezależnie od pory roku.

Czy warto nosić skarpetki z ABS po domu?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ wiele będzie zależało od tego, jak nam wygodnie oraz jakie mamy podłogi w naszym domu. Jeżeli lubimy chodzić bez kapci, z pewnością dodatkowy ABS będzie zabezpieczeniem przed poślizgiem, a tym samym, przed nieprzyjemnym wypadkiem. Można, ale nie trzeba zainwestować w taki typ skarpet, a jak już się je wybiera, to dobrze zdecydować się na te wysokiej jakości. Antypoślizgi najczęściej są doczepiane do spodu skarpet i dość szybko się zużywają. Lubią odpadać lub co dorsza wiszą na strzępach materiału, co jest i nieestetyczne i może być niebezpieczne. Jeżeli zauważy się uszkodzenie ABS w skarpetkach, najlepiej wymienić je na nowe.

Czy skarpetki wygrywają z kapciami?

Zalet noszenia skarpetek jest sporo, choć oczywiście kwestia noszenia przy tym kapci zależna jest od osobistych preferencji. Niektórzy, poruszając się po różnych powierzchniach są na przykład zmuszeni do tego, by zdejmować kapcie, a potem znowu je zakładać. Chodząc w samych skarpetach, oszczędza się czas. Często po prostu rezygnuje się z kapci, bo uważa się, że tak jest wygodniej i tyle. Oczywiście ile osób tyle opinii, dlatego nie da się jednoznacznie stwierdzić, co jest lepsze.

Wybór będzie tak naprawdę zależał tylko od nas i tego, co będzie dla nasz bardziej komfortowe. Chodzenie w skarpetkach po domu bywa lepszą opcją, ale nie zawsze. Jak jednak wygląda to u was? Chodzicie w samych skarpetkach po domu czy nosicie też kapcie?

poprzedni artykuł następny artykuł

podobne artykuły o modzie

brak komentarzy

zostaw komentarz