Kobieta w krajach arabskich
na topie

Ubiór dla turystki w krajach islamu

Nieuchronnie zbliżające się lato zmusza nas do wyboru miejsca odpoczynku po całym roku pracy. Kraje arabskie od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród Polaków. Egipt, Turcja, Maroko, Tunezja? Te kierunki wybieramy najczęściej. Jadąc do krajów, które są tak bardzo odmienne kulturowo warto zapoznać się z zasadami, które tam panują, a dotyczą one między innymi ubioru. Jak zatem powinna ubierać się turystka w arabskich krajach?

Jak się ubierać w kurortach turystycznych?

Kurorty to właściwie takie państwo w państwie. Zazwyczaj są to zamknięte ośrodki, w których swobodnie można ubierać się po europejsku. Ludzie, którzy tam pracują, w pełni to akceptują, bo dla nich branża turystyczna to główny środek utrzymania.

Paradowanie w bikini czy krótkich spodenkach nie zrobi na nikim wrażenia, choć trzeba się liczyć z tym, że możemy być podrywane przez Muzułmanów, jednak zazwyczaj nie jest to zbyt nachalne. Ubrania dla turystek znajdziemy na Domodi.pl lub innych serwisach modowych.

Spodenki damskie

Jakie ubrania do zwiedzania krajów arabskich?

Hurghada czy Tunis od lat są miastami turystycznymi. Ogromne zainteresowanie ze strony Europejczyków sprawiło, że rodowici mieszkańcy tych terenów przyzwyczaili się do widoku odmiennej kultury, również tej w ubiorze. Dobrze jest jednak pamiętać o tym, że chusta to wręcz obowiązkowy element naszego turystycznego wyposażenia.

Może się przydać zwłaszcza w sytuacjach, kiedy będziemy chciały wejść do meczetu. Zakrywanie głowy u kobiet to jeden z punktów, które warunkują wejście do świętego miejsca.

Niebieska chustka

W co się ubrać odwiedzając miejsca kultu?

Nie tylko chusta to must have w krajach islamu. Wchodząc do świątyni trzeba pamiętać o tym, żeby mieć zakryte ramiona oraz dekolt. Najlepiej wybrać przewiewną koszulkę z dłuższym rękawem. Zakryte muszą być również nogi. Lniane spodnie za kolana będą więc idealne.

Przed wejściem do meczetu należy pamiętać, że musimy zdjąć buty i zostawić je w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu. W innym przypadku nie oddamy czci miejscu świętemu i po prostu nie zostaniemy wpuszczone.

Lniane spodnie

Jakie ubrania nosić w gorącym klimacie?

Poza szacunkiem do sfery sacrum trzeba pamiętać, że kraje arabskie są po prostu bardzo gorące. Opuszczając kurorty lepiej jest nosić długie spódnice lub sukienki. Dobrym rozwiązaniem w takim klimacie będą także ubrania lniane, które przepuszczają powietrze. Niech jednak gorące kraje nie uśpią waszej czujności.

Dzień w arabskich krajach zaczyna się bardzo wcześnie i od razu temperatura jest bardzo wysoka. Z kolei noc przychodzi bardzo szybko. Około godziny 17. (w zależności od miesiąca) robi się już ciemno i? zimno. Różnice temperatur pomiędzy dniem a nocą mogą wynosić ponad kilkanaście stopni, warto więc nie zapominać o ciepłej bluzie i spodniach, ponieważ nawet e Egipcie możemy zwyczajnie zmarznąć.

Szara bluza

poprzedni artykuł następny artykuł

podobne artykuły o modzie

3 komentarze

  • odpowiedz madame 28 września 2016 at 15:52

    Na te napisy na ubraniach również zwracajcie uwagę!

  • odpowiedz jagoda 30 września 2016 at 13:00

    Madame, ma rację, czasami można popełnić niezłą gafę. A niestety Ci bardziej religijni nie mają zbyt wiele dystansu do siebie, swojej kultury. Zresztą zawsze trzeba szanować obyczaje kraju, do którego jedziemy.

  • odpowiedz Ajra 5 października 2016 at 09:34

    W krajach islamskich trzeba bardzo uważać na to, co się nosi. Ale teraz mało kto jeździ do takich krajów, bo się zwyczajnie boi.

  • zostaw komentarz