Modny prezes
to się nosi w biurze

Modny prezes na spotkaniu biznesowym

Wbrew obiegowej opinii wygląd ma znaczenie. Szczególną uwagę zwracają na niego biznesmeni, którzy codziennie spotykają się ze swoimi klientami. Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz i może ono nam ułatwić całą dyskusję, budując zaufanie lub zniechęcić adwersarza do dalszej rozmowy. Dzisiaj napiszę o tym jak prezes powinien wyglądać na spotkaniu biznesowym, by być modnym i czuć się pewnie.

Jak się ubrać na spotkanie biznesowe?

W większości przypadków prezes skazany jest na noszenie garnituru. Nie jest to jednak koniec wymagań, jakie stawia się przed osobą na tym stanowisku. Wiele ciekawych propozycji dla modnych prezesów można znaleźć na stronie domodi.pl. Warto tam zaglądnąć podczas komponowania swojego stroju, ponieważ wybór jest naprawdę ogromny.

Należy zacząć od koszuli, która powinna być dobrej jakości. Można tu polecić takich producentów jak Wólczanka i Lambert, ponieważ idealnie nadają się do noszenia w połączeniu z marynarką i krawatem.  Na oficjalne spotkania warto wybrać koszule gładkie, które nie przykuwają zbyt dużej uwagi.  Oczywiście musimy zadbać o to, by była ona czysta i wyprasowana, ponieważ świadczy to również o szacunku do naszych klientów.

koszula

Krawat jest ważnym elementem stroju formalnego. Jeśli jesteśmy na oficjalnym spotkaniu, to radzę unikać wzorzystych modeli, które będę znacząco odciągać uwagę od tego, co mówimy. Warto połączyć kolorystykę tego atrybutu z kolorem poszetki, czyli chusteczki wkładanej do kieszeni marynarki.

Od kilku lat panuje dość silna dominacja granatowych, dobrze dopasowanych garniturów. Zdaniem specjalistów od wizerunku przyczyniają się one do postrzegania osoby jako spokojnej i kompetentnej. Możliwym wyjściem jest również szary garnitur, jednak raczej w ciemniejszych odcieniach. Czarny kolor zarezerwowany jest na spotkania wieczorowe lub pogrzeby, więc powinniśmy go unikać.

garnitur

Do granatowego garnituru możemy wybrać czarne lub brązowe buty skórzane. Osobiście polecam te drugie, jednak mam świadomość tego, że nie każdy jest przekonany do tego połączenia. Oficjalne buty powinny być dosyć wąskie i na niskiej podeszwie. Oczywiście muszą być one również zadbane i czyste.

buty skórzane

Czym się wyróżnia styl casual w biznesie

W tym wypadku możemy sobie pozwolić na pewną swobodę. W takim zestawieniu możemy zapomnieć o krawacie lub wybrać ten mniej elegancki, który nie jest wykonany z jedwabiu. Ważna jednak jest dobra koszula, która zawsze jest wyznacznikiem elegancji. Marynarka niekoniecznie garniturowa. W sklepach bowiem możemy znaleźć obecnie wiele bardziej sportowych modeli.

marynarka

Jeśli chodzi o spodnie, to dobrej jakości jeansy lub chinosy będą jak najbardziej odpowiednie. Musimy jednak pamiętać, by były dobrze dopasowane, ponieważ od wielu lat szerokie spodnie są już całkiem passé w oficjalnych i półoficjalnych strojach.

spodnie męskie

We wszystkim jednak powinniśmy zachować umiar  i mieć świadomość tego, z jakim klientem rozmawiamy i jakie elementy stroju będą odpowiednie do przeprowadzenia rozmowy.

poprzedni artykuł następny artykuł

podobne artykuły o modzie

3 komentarze

  • odpowiedz aro 28 września 2016 at 15:56

    Garnitur na szczęście przetrwał lata. Mam nadzieję, że będzie tak dalej. Musimy uważać aby nie był zbyt slim 🙂

  • odpowiedz GranatowyMarek 30 września 2016 at 13:01

    Najlepiej wybierać garnitur w kolorze granatowym. Granat w biznesie jest symbolem profesjonalizmu i luksusu – jest idealny dla prezesa, który chce pokazać swój status.

  • odpowiedz Madame Elegance 13 października 2016 at 08:25

    Ja uważam, że ogólnie prezes powinien wyglądać elegancko w pracy. Może nie zawsze musi być w garniturze i pod krawatem, ale eleganckie spodnie i do tego stonowana koszula to dla mnie standard. Inaczej prezesowi nie przystoi.

  • zostaw komentarz