bransoletki DIY
dodatki, porady urodowe, to się nosi w biurze, trendy z ulicy

Własnoręczna biżuteria z węgla, z koralików – z czego wykonać biżuterię DIY?

Choć znalezienie sklepów z biżuterią nie stanowi w dzisiejszym świecie problemu, a większość marek odzieżowych oferuje także różnego rodzaju dodatki, w tym biżuterię, to wciąż dla niektórych osób oferta ta nie jest zadowalająca. Bardzo popularne jest również własnoręczne tworzenie ozdób. Biżuteria DIY to nie tylko szansa na wykonanie idealnie dopasowanych do swojego gustu dodatków, ale również świetna zabawa.

Gdzie kupić elementy do stworzenia własnej biżuterii?

Biżuteria DIY stała się w pewnym momencie bardzo modna, dlatego nie trzeba było długo czekać na odpowiedź ze strony producentów błyskotek, którzy zamiast gotowych produktów zaczęli oferować poszczególne elementy, z których można stworzyć kolczyki, naszyjniki lub bransoletki według własnego pomysłu. W internecie znajdziemy co najmniej kilka sklepów oferujących różnego rodzaju koraliki, zawieszki, zapięcia i inne akcesoria niezbędne do produkcji własnej biżuterii. Niektóre elementy można kupować również stacjonarnie, warto w tym celu zajrzeć do pasmanterii, w wielu miastach można znaleźć także specjalne sklepy, których asortyment skierowany jest do osób, które wytwarzają różne rzeczy handmade.

zobacz także:  Jakie pamiątki przywieźć z Katowic? Biżuteria z węgla, ozdobna porcelana, co jeszcze?

Dla odważnych osób, które chcą wejść na wyższy poziom w tworzeniu biżuterii, jest także opcja samodzielnego wytwarzania poszczególnych elementów. Potrzeby jest jednak do tego bardziej zaawansowany sprzęt. Dobry pomysłem jest też udział w warsztatach handmade, ale do tego tematu wrócimy w ostatnim akapicie.

Jak zrobić własną biżuterię?

Na pewno wiele osób zastanawia się, od czego zacząć robienie własnej biżuterii? Przede wszystkim trzeba mieć na nią pomysł, a następnie zacząć szukać konkretnych elementów potrzebnych do jego realizacji. Tak jak wspominaliśmy, wszelkie materiały, półprodukty i akcesoria niezbędne do tego celu są dostępne między innymi w wielu sklepach internetowych. Kiedy już otrzymamy swoje zamówienie, możemy przejść do działania.

zobacz także:  Biżuteria z węgla kamiennego - modny trend ze Śląska

Jeśli nie do końca wiemy jak zabrać się do stworzenia własnej bransoletki czy kolczyków, warto poszukać pomocnych tutoriali na YouTube lub poradników, które tworzą osoby mające już własne doświadczenie w tej dziedzinie. Potem trzeba już przejść do działania. Dobrze jest zacząć od prostych projektów, które nie zniechęcą nas przy podjęciu pierwszej próby. Najlepsze na początek są bransoletki z koralików na gumce lub sznurkowe. Oczywiście taka zabawa wymaga nieco cierpliwości, ale gdy dojdziemy do wprawy, to tworzenie własnej biżuterii będzie już czystą przyjemnością.

zobacz także:  Srebrna biżuteria z węgla – gdzie ją kupić? Jak nosić srebrną biżuterię z węgla?

Biżuteria z węgla – warsztaty

Coraz większą popularnością cieszy się biżuteria z węgla kamiennego. Bez wątpienia wyróżnia się ona oryginalnością i wiele osób zastanawia się, czy dałoby radę wykonać np. kolczyki przy użyciu tego surowca samodzielnie. Na pewno nie jest to proste, jednak zdarza się, że organizowane są specjalne warsztaty, na których możliwe jest poznanie tajników tej sztuki. Jeśli tworzenie biżuterii handmade jest naszą pasją, to na pewno warto zainteresować się tym tematem i wziąć udział w tego typu zajęciach. Twórczyni jednej z pierwszych marek zajmujący się produkcją srebrnej biżuterii z węgla, zaczynała metodą prób i błędów, aż w końcu sama znalazła sposób na obróbkę tego nietypowego dla jubilerstwa surowca. Może zatem warto wziąć z niej przykład?

poprzedni artykuł następny artykuł

podobne artykuły o modzie

2 komentarze

  • odpowiedz Karmelka 18 listopada 2021 at 13:36

    Te sznurkowe są zdecydowanie najlepsze. Można zrobić ciekawe wzory z nich np. Kobra lub Kwadrat, Koło itp. Najważniejszy jest dobór odpowiedniego sznurka, który będzie mocno trzymał końcówki po związaniu.

  • odpowiedz domiczke 13 października 2022 at 11:39

    Chętnie bym sobie zrobiła własne korale ale nie mam do tego za grosz cierpliwości. Szanuję kobietki co sobie same majstrują biżu 😉 Ja zostanę przy kupowaniu od was 😀

  • zostaw komentarz