srebro
dodatki, na topie

Srebrna biżuteria z węgla – gdzie ją kupić? Jak nosić srebrną biżuterię z węgla?

Srebro i złoto to dwa najpopularniejsze kruszce, z których wykonywana jest biżuteria. Łączy się je z przeróżnymi dodatkami, mogą to być kamienie szlachetne lub półszlachetne, perły, masa perłowa… Zdecydowana większość surowców wykorzystywanych w przemyśle jubilerskim ma sporą wartość i nikt nie trzyma ich na tony we własnej piwnicy. Tak było do niedawna, aż w końcu ktoś wpadł na pomysł robienia biżuterii z węgla. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak srebrna biżuteria z węgla to absolutny hit, dlatego podpowiemy Wam jak ją nosić.

Gdzie kupić biżuterię z węgla?

Z racji tego, że pomysł jest stosunkowo świeży i nietypowy, raczej próżno szukać biżuterii z węgla w największych, sieciowych sklepach z biżuterią w Polsce. Jako że węgiel kamienny bardzo silnie kojarzy się ze Śląskiem, a pomysł na tak niebanalne ozdoby również zrodził się w tym regionie, to najłatwiej będzie poszukać srebrno-czarnej biżuterii właśnie w tym regionie. Jest kilka punktów stacjonarnych, w których dostępne są tego typu wyroby jubilerskie, należą do nich m.in. sklepy Gryfnie i Biksa zlokalizowane w Katowicach.

zobacz także:  Własnoręczna biżuteria z węgla, z koralików – z czego wykonać biżuterię DIY?

Biżuterię z węglem kamiennym można kupić również przez internet. W sieci znajdziemy dwóch wiodących producentów, jest to marka I COAL YOU oraz pracownia bro.Kat z Katowic. Wyroby jubilerskie z węgla to przede wszystkim kolczyki, bransoletki, naszyjniki, wisiorki i pierścionki, ale także biżuteria męska, czyli spinki do mankietów, czy szpilki do krawatów.

Jak nosić srebrną biżuterię z węgla?

Ogromną zaletą srebra jest jego uniwersalność – śmiało można powiedzieć, że pasuje do wszystkiego. Srebrna biżuteria jest uważana za elegancką, jednak dodatek z węgla kamiennego przełamuje jej „sztywność” i sprawia, że srebrne kolczyki, naszyjniki czy bransoletki z węglem będą pasować niemal do każdej stylizacji, nawet tej codziennej, złożonej np. z t-shirtu i jeansów. Ze względu na swój surowy charakter, biżuteria z węglem lepiej będzie się komponować z ubraniami w chłodnych kolorach, takich zieleń, granat, fiolet, szarości, czerń i biel.

zobacz także:  Do jakich stylizacji pasuje biżuteria z węgla?

Bez obaw możemy także założyć srebrną bransoletkę z węglem, lub kolczyki do eleganckiego stroju np. do pracy. Choć węgiel nie jest kamieniem szlachetnym, to dzięki odpowiedniej obróbce prezentuje się nie tylko nieco ekstrawagancko, ale też elegancko. Tego typu dodatki na pewno zwrócą na nas uwagę i pozwolą wyróżnić się w tłumie.

Srebrna biżuteria z węgla – co warto o niej wiedzieć?

Biżuteria z węgla ma śląskie korzenie, powstała z miłości do węgla, który jest niezwykle ważnym dla tego regionu surowcem. Choć przemysł w tej części Polskim w coraz mniejszym stopniu opiera się na górnictwie, zamykane są kolejne kopalnie, a energię pochodzącą ze spalania węgla powoli zastępują bardziej ekologiczne sposoby, to węgiel dalej jest jednym z najważniejszych symboli. Biżuteria z węgla powstaje ze starannie wyselekcjonowanych bryłek, które poddawane są kontroli twardości, a ich struktura pozwala na oszlifowanie. Dzięki tym zabiegom nie musimy się martwić, że biżuteria ta będzie brudzić lub ulegnie zniszczeniu.

zobacz także:  Biżuteria z węgla kamiennego - modny trend ze Śląska
poprzedni artykuł następny artykuł

podobne artykuły o modzie

3 komentarze

  • odpowiedz judyta 1 marca 2021 at 08:52

    Bardzo lubię rózne dodatki a w szczególności jestem miłośniczką srebrnej biżuterii , mam taki swó ulubiony sklep jest w nim ogromny wybór ślicznych błyskotek dla każdej kobiety , atrakcyjne ceny , przemiła obsługa i błyskawiczna wysyłka , Polecam!!!

  • odpowiedz Aisha 31 stycznia 2022 at 10:43

    Mieszkam na Śląsku i nigdy nie słyszałam o biżuterii z węgla. Wow, wielkie brawo za koncept, czegoś takiego chyba jeszcze nie było na rynku!

  • odpowiedz Romana 28 marca 2022 at 09:42

    I Coal You jest super, polecam, miałam przyjemność poznać autorkę tej pięknej biżuterii i wiem, że ozdoby robione są naprawdę dobrze i według autorskich projektów. Niektóre cuda naprawdę mają duszę!

  • zostaw komentarz