Księżna Kate z mężem pozdrawia tłumy
na topie

Jak ubiera się księżna Kate?

W latach 90-tych wiele celebrytek naśladowało styl księżnej Diany. Obecnie ikoną elegancji i szyku jest Kate Middleton, która swoim wyglądem inspiruje nie tylko aktorki ale także osoby ze świata mediów. Jaki jest sekret ubioru księżnej Kate, dowiesz się czytając ten artykuł.

Jaki styl preferuje księżna Kate?

Media swego czasu pisały o wielu wpadkach modowych księżnej Kate, ale od tego momentu jej styl przeszedł prawdziwą metamorfozę. Obecnie stroje, które założy na siebie księżna są wprost rozchwytywane w sieciówkach. Żona księcia Walii uwielbia klasykę. Z pozoru jej styl życia wymusza elegancję, ale przecież równie dobrze tak znana osobistość jak ona mogłaby emanować blaskiem biżuterii i ozdób. Kate jednak tego nie robi. Zamiast przerysowanego efektu wybiera zwiewne kreacje i proste sukienki. Księżna stawia na naturalny wygląd, stonowany makijaż i bezpretensjonalność. Nic więc dziwnego, że stała się wzorem do naśladowania dla wielu kobiet.

Kobieta w białej sukience z naszyjnikiem

Sukienki księżnej Kate

Tym co wyróżnia styl księżnej Kate jest skromna elegancja. Z drugiej jednak strony żona księcia Walii poprzez swoje ubiory może zostać uznana za typową ”dziewczynę z sąsiedztwa”. Kate nie szokuje barwnymi i wydekoltowanymi stylizacjami, jeśli decyduje się na jakiś oryginalny akcent, jest to przeważnie subtelne podkreślenie atutów figury. Na bankiety i spotkania koktajlowe księżna wybiera klasycznie skrojone sukienki, chętnie sięgając po te zakrywające nogi. Do wieczornych stylizacji bohaterka artykułu dobiera małe kopertówki, co jeszcze bardziej podkreśla jej elegancję i szyk. Księżna dobrze czuje się w zwiewnych sukienkach, ale zawsze odpowiednio dopasowuje je do okoliczności.

Jak ubiera się księżna Kate na co dzień?

Wiadomo, że spotkanie dyplomatyczne czy wystawny bankiet z udziałem najważniejszych osobistości kraju, to nie miejsce na modowe eksperymenty. Tutaj Księżna Kate lekcje z mody odrobiła zresztą perfekcyjnie. Jak zatem ubiera się ona na co dzień? Można byłoby stwierdzić, że dość zwyczajnie. Żona księcia Walii wybiera takie stylizacje, które łatwo odtworzyć większości kobiet. Jeansy, T-shirty, wygodne koszule należą do codziennych elementów ubioru Kate. Koszule księżnej są nieraz wzorzyste, kraciaste, nieraz gładkie i stonowane.

Toczek z kokardą w pepitkę

Dlaczego księżna Kate tak często nosi kapelusze?

Prawdopodobnie odpowiedź na to pytanie związana jest z brytyjską historią. Do lat 50-tych XX wieku kapelusze na głowach kobiet świadczyły o statusie i pochodzeniu dam. Księżna Kate wie jednak kiedy wypada jej (a nawet jest to konieczne) pojawić się w kapeluszu. Jest to przeważnie związane z tradycyjnymi zawodami sportowymi. Obecnie konwenanse na brytyjskim dworze uległy nieco rozluźnieniu, ale nadal etykieta odgrywa tam bardzo ważną rolę. Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na szykowne kapelusze księżnej Kate, ale także na urocze toczki, które podkreślają jej dziewczęcą urodę. Wystarczy przypomnieć sobie kremowy toczek, jaki żona księcia Walii miała na sobie w czasie chrztu swojego syna George’a.

Wielu znanych projektantów zarzuca księżnej Kate szablonowe podejście do mody, to, że nie potrafi ona zaskakiwać, a jej stylizacje są nudne. Księżna nie lubi jednak szokować wyglądem, jej kreacje można by określić mianem bezpiecznych i wyważonych. A klasyka w ubiorze też potrafi przecież wzbudzać emocje i to o wiele bardziej pozytywne niż ekstrawagancja.

poprzedni artykuł następny artykuł

podobne artykuły o modzie

brak komentarzy

zostaw komentarz