swiateczny sweter dla babci i dziadka
modny senior

Jaki sweter dla babci i dziadka na święta?

Świąteczne swetry to hit każdej zimy. Kiedyś kiczowate, teraz chcemy posiadać ich jak najwięcej! Co roku sieciówki wydają nowe swetry z ciekawym świątecznym motywem czy z postaciami z bajek i seriali. Jednak jaki sweter wybrać dla babci i dziadka? Bo przecież nie taki z Elsą z Krainy Lodu… Podpowiadamy.

Fenomen świątecznych swetrów

Im brzydsze, tym lepsze. Jak świecą albo grają, to już kosmos i każdy nam takiego pozazdrości! Skąd się wzięła moda na świąteczne swetry? Odpowiedź może was zaskoczyć, bo… Z filmu. Dokładniej z “Dziennik Bridget Jones”. Gdzie główna bohaterka przyjeżdża do rodziców na święta, tam dowiaduje się, że matka, chce zaaranżować jej randkę na przyjęciu świątecznym. I wtedy pojawia się ON, cały w zielonym świątecznym swetrze z Rudolfem – Mark Darcy. Wtedy jeszcze świąteczne swetry były kiczowate, dziś każdy chciałby je nosić, wiele osób nosi je dla żartu, ale są też osoby, którym takie swetry naprawdę sprawiają radość. Ja jestem jedną z nich…

Swetry najczęściej są czerwone lub zielone, często we wzorki, w renifery, mikołaje czy bałwany. Te ekstremalne mają wypukłe bombki z pomponików, światełka choinkowe i świecący nocy. Amerykanie tak bardzo pokochali świąteczne swetry, że ogłosili nawet Narodowy Dzień Brzydkiego Świątecznego Swetra, obchodzą go w trzeci piątek grudnia.

Jaki sweter dla babci i dziadka na święta?

Mimo tego, że większość swetrów świątecznych jest obciachowa. Są też takie, które są ładniejsze, często są w motywie norweskim. Warto kupić taki sweterek babci i dziadkowi i całej rodzinie. To dobry powód, żeby z prezentu świątecznego dla dziadków, zrobić przyjemny zwyczaj w rodzinie. Stworzycie dzięki temu nową tradycję, którą będziecie mogli powtarzać co roku. Świąteczne swetry są też ciepłe, więc nie trzeba się aż tak przejmować ich jakością, babcię będzie grzać.

Jaki sweter najlepiej wybrać? Raczej stonowany, czerwony w białe renifery, zielony czy biały w choinki. Może na rynku znajdzie się też jakiś ciekawy sweter, który mógłby się spodobać twojej babci lub dziadkowi. Warto jest obserwować sklepy w okresie świątecznym, kto wie, może akurat w tym roku trafi się sweter świąteczny z motywem wędkarskim, albo z zabawnym napisem “sama go wydziergałam”. Jeśli twoi dziadkowie są fanami jakiegoś serialu, to może być łatwiej znaleźć dla nich sweter.

Ciekawe swetry świąteczne

Kolejną dobrą opcją na prezent świąteczny dla babci i dziadka jest personalizowany sweter świąteczny. Gdzie taki kupić? No nie da się, trzeba go zrobić samemu! Wystarczy kupić czerwony sweter i produkty w pasmanterii, możesz zaopatrzyć się w cekiny, pompony, filc, lampki, ozdoby świąteczne, jak łańcuchy choinkowe, kokardy, wzorzyste skarpety, klej do tkanin i pisaki do tkanin. Możesz zrobić swój świąteczny sweter sam. Jeśli jesteś złotą rączką, to może nawet uda ci się w nim zamontować migające światełka na choinkę.

Naszym zdaniem święta powinno się spędzać tylko w świątecznych swetrach. Będzie to też idealny prezent dla babci i dziadka na święta. Co wy myślicie o tym fenomenie? Jesteście fanami brzydkich świątecznych swetrów czy może wrogami?

poprzedni artykuł następny artykuł

podobne artykuły o modzie

2 komentarze

  • odpowiedz Bunia 5 stycznia 2023 at 12:41

    KOCHAM ŚWIĄTECZNE SWETRY!!! Ale jeszcze nikt mi żadnego nie kupił…. :C

  • odpowiedz wnuczkaa 21 lutego 2023 at 10:08

    A ja bym nie potrafiła kupić swetra dla babci i dziadka na święta 🙁 to takie dziecinne… 😡

  • zostaw komentarz