Nowoczesna pepitka
must have - pepitka

Nowy image ulubionego wzoru Coco Chanel

To naturalne, że wzór, który jest znany od wieków musi w końcu doczekać się modernizacji. I to wielokrotnej. Chociaż wiele osób, jak nie większość, ceni sobie pepitkę w jej klasycznej czarno-białej wersji, pojawiają się projektanci, którzy chętnie łamią te przyjęte od dawna normy. Czerwona pepitka? Coco Chanel chyba nie byłaby szczęśliwa widząc profanację jej ulubionego wzoru. Jak pepitkę wykorzystuje się dziś?

Czym jest pepitka?

Kto powiedział, że pepitka musi być tylko w wersji czarno-białej? Taka nie każdemu pasuje. Czerwona? Różowa? Już lepiej. Takie są bardziej dziewczęce i nie dodają lat. Bywa, że są to stylizacje przesłodzone, ale kobietom o blond włosach pasują idealnie. Tak jest tylko w przypadku pastelowych barw. Kiedy znajdziemy np. bluzkę w chabrowo-czarną pepitkę na Domodi.pl z pewnością możemy ją polecić jakiejś brunetce, ponieważ w tym zestawieniu będzie wyglądała świetnie.

zobacz także:  Światowe gwiazdy, które lubią kratkę

Kratka połączona ze skórą

To często pojawiający się motyw w ówczesnej modzie. Skórzane dodatki, a nawet same wykończenia, dodają ubraniom charakteru. Nie są tak monotonne i klasyczne. Osoba, która wybierze takie zestawienie poczuje się bardziej pewna siebie i będzie wyglądała na kogoś, kto nie boi się wyzwań. Skórzane dodatki często wybierają kobiety, które wiedzą czego chcą i w ten sposób podkreślają swój temperament.

Pepitka w połączeniu ze złotem i srebrem

Ten rodzaj kratki dobrze wygląda też w połączeniu ze złotem lub srebrem. To opcja dla osób, które niekoniecznie chcą zwracać na siebie uwagę. Taka delikatna zmiana w standardowym motywie pepitki na pewno będzie odpowiadała delikatnym, młodym kobietom.

zobacz także:  Pepitka - wzór, który podbił świat

Jak nosić pepitkę?

Zostaje złamana najważniejsza zasada Coco Chanel, czyli umiar. Kiedyś, gdy kobieta wybierała sukienkę w pepitkę absolutnie nie mogła do tego założyć czegoś wzorzystego, czegoś, co przyćmiłoby ten idealny deseń. Dziś odchodzi się już od tej reguły, niestety. To już żadne faux pas ubrać się w pepitkę od stóp do głów, co chętnie robią gwiazdy show-businessu. Czy wygląda to dobrze? Niekoniecznie. Ale zwraca na siebie uwagę, a chyba o to im chodzi.

Klasyczna pepitka z kolorami

W latach kiedy Coco Chanel wprowadzała pepitkę na salony nie było mowy, żeby dodawać do niej jakiekolwiek kolory poza oczywistą czernią i bielą. Dzisiaj już nie zwraca się na to uwagi. Klasyczną pepitkę często łączy się z takimi kolorami jak soczysta żółć czy zieleń. Poza tym dobrze widziany do tego wzoru jest kolor niebieski i czerwony.

zobacz także:  Najnowsze trendy z kratką w tle

Pepitka – na jaką okazję?

Dawniej pepitka była kojarzona z niezwykłą elegancją, luksusem, dobrym gustem. Noszono ją tylko na wyjątkowe okazje, ważne spotkania, bale itp. Dzisiaj, ta unowocześniona kratka, może być noszona praktycznie wszędzie. Pasuje nawet do sportowych butów. Pytanie tylko, czy ta moda nie poszła za daleko? Czasem lepiej zostawić coś w takiej wersji, jaką ludzie znają i uwielbiają od lat.

poprzedni artykuł następny artykuł

podobne artykuły o modzie

3 komentarze

  • odpowiedz Anusia_019 6 października 2016 at 12:12

    Uwielbiam koszule w czarno-czerwoną kratę. Świetnie komponuje się z jeansami lub skórzaną spódnicą.

  • odpowiedz Kratka 4 listopada 2016 at 10:01

    A mnie zawsze pepitka kojarzyła się ze starszą panią. Chociaż obecnie rzeczywiście została bardzo zmodernizowana, mimo wszystko nie jest to mój styl.

  • odpowiedz Judyta 21 czerwca 2017 at 09:18

    Mi tak samo, pamiętam nawet moją mamę jak się tak ubierała i jak szyła sobie sama ubrania z tym wzorem.

  • zostaw komentarz