Biżuteria ze Śląska
dodatki

Biżuteria z węgla kamiennego – modny trend ze Śląska

Biżuteria z węgla kamiennego? Czy to w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak! Młodzi i zdolni projektanci ze Śląska zapoczątkowali nowy trend pokazując, że niedoceniane „czarne złoto” może stać się doskonałą ozdobą!

Jaka biżuteria z węgla kamiennego?

Przepiękna, wyszlifowana lub z naturalnymi nierównościami biżuteria z węgla kamiennego w krótkim czasie zachwyciła Polki i stała się niezwykle modna.

Pomijając zaskakujące połączenie węgla i srebra, biżuteria ta wyróżnia się swoją niepowtarzalnością. Żaden egzemplarz nigdy nie będzie taki sam, ponieważ węgiel wymaga ręcznej obróbki i każdy kawałek jest inny, przez co nie da się uzyskać dwóch identycznych ozdób. Choć mogą mieć podobny kształt, to zawsze faktura będzie różna.

Bransoletka z węgla kamiennego

Zdjęcie pochodzi od ICOALYOU

A co wyrabia się z węgla kamiennego? Kolczyki (wiszące oraz wkrętki), naszyjniki z wisiorkiem, bransoletki, broszki oraz pierścionki.

Naszyjnik z węgla

Zdjęcie pochodzi od Pracowni bro.Kat

Jak się wykonuje ozdoby z węgla?

Węgiel to niezwykle kruchy materiał, dlatego jest trudny w obróbce. Jednak młodzi projektanci biżuterii z Górnego Śląska sobie z tym poradzili i odkryli sposób na przerobienie go w designerską biżuterię.

Wyrób biżuterii z węgla kamiennego

Zdjęcie pochodzi od ICOALYOU

Cała praca nad tym materiałem musi być przeprowadzona ręcznie. I co może dziwić, do produkcji takiej biżuterii nie trzeba używać wcale skomplikowanych narzędzi, potrzebne są za to szczypce, cążki, papier ścierny i wiertarka. Oraz wiele umiejętności i cierpliwości.

Narzędzia do wyrobu biżuterii z węgla kamiennego

Zdjęcie pochodzi od ICOALYOU

Po nadaniu kształtu, węgiel umieszczany jest w srebrnych oprawach oraz zabezpieczany specjalnymi środkami. Dzięki temu jest trwały, choć nie można dać gwarancji na to, że pod wpływem silnego uderzenia mechanicznego nie ukruszy się.

zobacz także:  Srebrna biżuteria z węgla – gdzie ją kupić? Jak nosić srebrną biżuterię z węgla?

Jest to żmudna i brudna praca, wymagająca kreatywności i precyzji. A właśnie, czy biżuteria z węgla kamiennego brudzi?

Czy dodatki z węgla brudzą?

Każdy wie, że podczas kontaktu z węglem nie sposób nie ubrudzić rąk bądź też różnych elementów garderoby. Zatem, czy taka biżuteria również brudzi? Oczywiście, że nie! Jest po prostu wcześniej odpowiednio zabezpieczana i klientki nie muszą martwić się o to, że na ich uszach lub na bluzce pojawią się czarne plamy.

Gdzie kupić kolczyki, naszyjniki i bransoletki z węgla kamiennego?

A gdzie taką biżuterię w ogóle można kupić? Najlepiej na stronach internetowych jej wytwórców, np. Pracowni bro.Kat, ICOALYOU lub Slonskidizajn.pl.

Pierścionek z węgla

Zdjęcie pochodzi od Pracowni bro.Kat

Można znaleźć ją również w sklepach internetowych ze śląskimi gadżetami, np. qdizajn.pl.

zobacz także:  Do jakich stylizacji pasuje biżuteria z węgla?

Dostępna jest także w trzech najbardziej znanych sklepach internetowych, w których sprzedawane są autorskie wyroby polskich projektantów: Pakamera, DaWanda i DecoBazaar.


Biżuteria z węgla kamiennego staje się coraz bardziej popularna i wiele kobiet decyduje się na jej zakup: mimo specyficznego materiału jest delikatna, niepowtarzalna i biorąc pod uwagę sposób produkcji, bardzo tania (można ją zakupić już od 60 zł wzwyż). Nie ma się co dziwić, że nie tylko Ślązaczki chętnie ją kupuję, lecz płeć piękna z całej Polski. A dla Panów to doskonały pomysł na oryginalny prezent dla bliskiej osoby.

zobacz także:  Własnoręczna biżuteria z węgla, z koralików – z czego wykonać biżuterię DIY?
poprzedni artykuł następny artykuł

podobne artykuły o modzie

1 komentarz

  • odpowiedz madzia 24 stycznia 2017 at 13:29

    ta biżuteria węglowa jest suuuper 🙂 nie wiedziałam nawet że coś takiego istnieje! 🙂 dzieki za fotki z tymi węglowymi błyskotkami 🙂

  • zostaw komentarz