Wydaje Ci się, że najczęstszym zagrożeniem dla Twoich ubrań są plamy, czy przetarcia? Co możesz zrobić aby ubrania, na które wydałaś krocie zostały z tobą, tak długo jak chcesz? Pokażemy Ci, jak każdego dnia niszczysz ubrania. Zapoznaj się z artykułem i traktuj je lepiej!
- Jak chronić ubrania przed molami?
- Kosz na bieliznę
- Pranie
- Wełniane swetry
- Ubrania z jedwabiu
- Prasowanie
Jak chronić ubrania przed molami?
Kup koniecznie kulki lawendy, skutecznie odstraszają mole, które żywią się ubraniami, w najlepszym przypadku, tylko je podziurawią. Ważne żeby szafa była obszerna, jeżeli ubrania są ułożone zbyt ciasto, istnieje większa możliwość, niezauważenia szkodników, ubrania są często pogniecione, od prób wyciągnięcia z niej ubrań, często też mają nieprzyjemny zapach. Dlatego wietrzmy szafę, jeśli to możliwe. Polecamy zakupić specjalne zapachy, które, sprawią, że nasze ubrania będą w nas budzić pozytywne, a może nawet i egzotyczne skojarzenia.
Kosz na bieliznę
Jeśli w domu jest więcej niż jeden lokator, warto zakupić przynajmniej dwa kosze na pranie białe i kolorowe. Gdy wracamy do domu, po intensywnych ćwiczeniach, nie wrzucajmy tam wilgotnych ubrań oraz ręczników. Jeżeli nie robisz prania wystarczająco często, materiał może zacząć śmierdzieć, a nawet pleśnieć.
Pranie
Wrzucasz rzeczy do pralki bez segregacji na kolory i tkaniny? Błąd! Podziel ubrania na jasne i ciemne. Zwróć uwagę na metkę, temperaturę prania i sposób, być może należy odłożyć ubranie na kupkę do prania ręcznego. Obyś nigdy nie popełni błędu Rachel, która do białego prania wrzuciła różową skarpetkę. Chyba, że marzymy o bieliźnie w różowym kolorze. O czym jeszcze warto wiedzieć?
- Istnieje możliwość zakupu chusteczek zapobiegających farbowaniu tkanin. Na wszelki wypadek, przeprowadzaj wnikliwe selekcje.
- Nie zapomnij przewrócić ubrań na lewą stronę, zapobiega to utracie koloru przez tkaninę.
- Zamknij zamki, guziki, zabezpiecz ostre krawędzie aby nie zniszczyły innych tkanin.
Wełniane swetry
Przechowuj je poskładane na półce. Swetry, które trzymamy na wieszaku, rozciągną się na długość, istnieje też możliwość, że nieodpowiedni wieszak, rozciągnie jego ramiona.
Ubrania z jedwabiu
Rzeczy z jedwabiu przechowujemy w szafie na wieszakach, by uniknąć niepotrzebnych zagięć. Polecamy prać go ręcznie, w zimnej wodzie, w specjalnych płynach piorących, ze względu na delikatny materiał, podatny na zniszczenia.
Prasowanie
Zanim rozpoczniesz tą czynność, koniecznie zapoznaj się z metką i dostosuj temperaturę dla wybranego materiału. Przewróć materiał na lewą stronę, zabezpieczając kolor przed wyblaknięciem, możesz również zabezpieczyć go szmatką, która przejmie nadmiar ciepła.
5 komentarzy
Ja wzięłam się na sposób i żeby nie zagracać szafy ubraniami nie na ten sezon wynajęłam w tym celu małe pomieszczenie – swojego rodzaju hotel dla rzeczy. Za niewielką opłatą, moje rzeczy mają się dobrze, mam do nich dostęp przez całą dobę. Także polecam 🙂
A co myślisz o workach próżniowych- jeśli chodzi o przechowywanie ciuchów sezonowych? Ja osobiście przepadłam i wszystkie kurtki, swetry, pościele trzymam w worku. Spora oszczędność miejsca w mojej bardzo małej szafie 🙂 Od siebie dodam jeszcze iż marketowe worki nie zdają rezultatu od razu polecam spróbować zamówić online np. na ekartony- mi spasowały najbardziej
Ja przypadkiem trafiłam na takie rozwiązanie i powiem, że pomysł to strzał w dziesiątkę. Wynajęłam pomieszczenie i jestem odgracona na wiele miesięcy 🙂
Ja również polecam rozwiązanie typ self storage np. w Less Mess. Tam warunki odpowiednie więc nic nie ulegnie zniszczeniu
Genialny pomysł z tymi self storage. U nas to biznes jeszcze raczkujący, ale na zachodzie jest to normą. Cieszę się, że u nas jest w końcu takie rozwiązanie, z którego masa ludzi z pewnością skorzysta 🙂