Paznokcie pomalowane
porady urodowe

Domowe sposoby na wzmocnienie paznokci

Twoje paznokcie są matowe, łamliwe? Chciałabyś, aby były zdrowe, piękne i naturalne? Wzmocnij je razem z nami, używając domowych sposobów.

Kompres oliwkowo – cytrynowy

Przygotuj niewielką ilość oliwy z oliwek. Podgrzej delikatnie na wolnym ogniu, następnie dodaj kilka kropel soku z cytryny. Wszystko przelewamy do płaskiej miseczki i moczymy w naszym roztworze cale dłonie. W zależności od stanu paznokci moczymy je od 5 – 15 minut, osuszamy papierowym ręczniczkiem i smarujemy kremem nawilżającym. Zabieg stosujmy 1-2 razy w tygodniu. Dzięki temu nasze dłonie i paznokcie będą pięknie nawilżone.

Oliwa z oliwek

Czosnkowa odżywka

Niewielką ilość oliwy z oliwek mieszamy z rozgniecionym ząbkiem czosnku. Mieszankę wmasowujemy w płytkę paznokcia i po 15 minutach zmywamy ciepłą wodą. Po zabiegu smarujemy ręce kremem nawilżającym. Stosuj odżywkę raz w tygodniu, ma działanie wzmacniające i przeciwgrzybicze.

Czosnek

Odżywka z olejku arganowego i cytrynowego

Przed pójściem spać przygotowujemy niewielką ilość olejku arganowego mieszamy z kilkoma kroplami soku cytrynowego. Nakładamy na dłonie i paznokcie, zakładamy bawełniane rękawiczki i gotowe. Rano zmywamy olejek ciepłą wodą. Zabieg można powtarzać 2 razy w tygodniu, w zależności od stopnia zniszczenia płytki paznokciowej.

Olejek arganowy

Maseczka z czerwonego pieprzu

Wymieszaj odrobinę śmietany, zimnej wody i malutką łyżeczkę pieprzu. Miksturę nałóż na paznokcie na 5-10 minut, zmyj pod ciepłą wodą i wmasuj krem nawilżający. Podczas zabiegu uważaj aby nie przecierać rękami oczu. Zabieg stosuj raz w miesiącu, wzmocni paznokcie i pomoże pozbyć się wszelkich stanów chorobowych płytki.

Czerwony pieprz

Maseczka z pszczelego wosku

Wykorzystywany od stuleci przez naszych przodków. Ma właściwości zdrowotne wpływające na całe nasze ciało. Niewielką ilość rozpuszczamy na małym ogniu, gdy będzie miał płynną konsystencję i letnią temperaturę moczymy w nim przez 15 minut paznokcie. Zabieg najlepiej wykonywać raz w tygodniu. Można też uzupełnić dietę produktami z propolisu. Wzmocni to naszą odporność i siły witalne.

Plaster miodu

Maseczka z siemienia lnianego

Trzy łyżki siemienia lnianego zalewamy około ½ gorącej wody i zostawiamy do wystudzenia w miseczce. W powstałej papce moczymy paznokcie około 20 minut. Maseczka wzmacnia i nawilża płytkę paznokciową. Przygotowana maseczkę możemy też stosować do pielęgnacji dłoni. Dla zniszczonych płytek paznokciowych polecamy stosowanie maseczki 2 razy w tygodniu.

Nasiona siemienia lnianego

poprzedni artykuł następny artykuł

podobne artykuły o modzie

brak komentarzy

zostaw komentarz