Pierwszy krok zawsze jest najtrudniejszy. Szczególnie, kiedy nie jesteśmy duszami towarzystwa i nawiązanie kontaktu z kimś obcym stanowi dla nas nie lada wyzwanie. Trzeba jednak próbować i nie zniechęcać się, nawet kiedy usłyszymy odmowę. Jest kilka sposobów, które mogą ułatwić nam ten krok. Jak zatem zaprosić dziewczynę na randkę?
- Bezpośrednie zaproszenie na randkę
- Zaproszenie na randkę przez sugestię
- Zaproszenie przez wskazanie korzyści
- Zaproszenie przez Internet
Bezpośrednie zaproszenie na randkę
To metoda, która stosowana jest przez wprawionych już randkowiczów. Osoby nieśmiałe raczej nie poradzą sobie z tego typu wyzwaniem, a nawet jeśli spróbują, mogą temu nie podołać. Po osobie, która ma problemy z nawiązywaniem znajomości od razu widać, kiedy próbuje rzucić się na głęboką wodę. Zaproszenie w tym przypadku na randkę skazane jest z góry na porażkę i może narazić nas na śmieszność, co od razu skreśli nas z listy potencjalnych kandydatów na chłopaka.
Z bezpośrednim zaproszeniem na randkę radzą sobie przede wszystkim osoby pewne siebie, swojej wartości, łatwo nawiązujące kontakt z innymi. Mówienie wprost o swoich zamiarach może zaprocentować w przyszłości, ponieważ osoby, które jasno stawiają sprawy, są szczere, mają jasno określony cel i nie boją się otwartej komunikacji. Większość kobiet także nie lubi owijania w bawełnę i woli być zaproszona wprost niż przechodzić przez różne etapy „podchodów”.
Zaproszenie na randkę przez sugestię
Większość osób decyduje się na zaproszenie przez sugestię. Jest to bezpieczny sposób, który nie jest może bezpośredni, ale dzięki niemu można uniknąć bolesnej porażki. Jak może wyglądać przykładowe zdanie z sugestią? Chociażby tak: „Masz już jakieś plany na ten weekend?”. Po wypowiedzeniu tego zdania można poczekać na odpowiedź lub, jeśli nastąpi pauza, można kontynuować podjęty wątek i powiedzieć na przykład: „Chciałem pójść do kina na film (tu pada tytuł). Może też chciałabyś go obejrzeć?”. Decydując się na taki sposób nie zapraszamy konkretnie na randkę, a proponujemy niezobowiązujące spędzenie czasu, więc mniejsza jest szansa na odrzucenie takiego pomysłu. Można też powiedzieć: „Słyszałem, że w sobotę będzie w naszym mieście koncert zespołu… Czemu nie wybralibyśmy się na niego razem”? To również odpowiedni, ale niezupełnie bezpośredni sposób zaproszenia na randkę.
Zaproszenie przez wskazanie korzyści
To bardzo ciekawa metoda zaproszenia na randkę. Wybierają ją osoby nieśmiałe, które boją się bezpośredniego pytania o spędzenie razem czasu. Decydując się na nią, trzeba mieć konkretny pomysł i wskazać korzyści wspólnego wyjścia. Przede wszystkim musi to być zgodne z prawdą. Można zatem powiedzieć: „Słyszałem, że w restauracji (tu pada nazwa) serwują świetnego pieczonego łososia. Myślę, że by Ci smakował. Może moglibyśmy się tam wybrać i sprawdzić, czy rzeczywiście tak jest?”. To jedna z propozycji, jednak należy pamiętać, że wszystko musi być dobrze przemyślane.
Zaproszenie przez Internet
Osoby skrajnie nieśmiałe mogą zdecydować się na najłatwiejszą formę zaproszenia, jaką jest komunikacja online. Mając kogoś w znajomych na portalu społecznościowym, łatwiej jest wysłać wiadomość z zaproszeniem na spotkanie niż zrobić to face to face. Zresztą każdy sposób jest dobry, najważniejsze, żeby przyniósł oczekiwany skutek.
brak komentarzy