kobieta w czarnej sukience
porady urodowe

Jak, pod czym nosić halki wyszczuplające?

Halka ma bardzo długą historię, a jej wygląd i przeznaczenie przez ostatnich kilkanaście lat niezwykle ewaluowały. Dawniej halki nosiło się pod sukienkami i spódnicami po to, aby ubrania te lepiej się układały, ważne było również to, by ukryć bieliznę, która mogłaby prześwitywać spod cienkich materiałów. Dzisiaj pełnią rolę przede wszystkim bielizny wyszczuplającej i modelującej. Pod co warto zakładać halkę, jak ją nosić?

Halka wyszczuplająca – co to?

Halka wyszczuplająca to rodzaj bielizny wyszczuplającej. Niegdyś halki przypominały krótkie koszule nocne, obecnie szyje się je z innych materiałów, a specjalny krój ma za zadanie umożliwić dopasowanie ich do różnego rodzaju sukienek, spódnic i topów tak, by nie były widoczne. Halki wyszczuplające bardzo dobrze przylegają do ciała, a ich głównym zadaniem jest spłaszczenie brzucha, wymodelowanie pośladków i zwężenie talii – słowem wymodelowanie sylwetki. Dostępne są również modele push-up, które poprawiają wygląd biustu. Nosząc halkę wyszczuplającą, bardzo często nie musimy zakładać dodatkowo biustonosza.

Szycie bielizny wyszczuplającej to zadanie wymagające dużej wiedzy i doświadczenia. Zakup wysokiej jakości bielizny to inwestycja na lata, czego dobrym przykładem mogą być halki wyszczuplające ze sklepu Just Beck. Dobrze dopasowana halka może sprawić, że nosząca je osoba będzie bardziej pewna siebie, poczuje się atrakcyjniejsza i zacznie inaczej postrzegać swoje ciało.

Kto może nosić halki wyszczuplające?

Halkę wyszczuplającą może nosić każdy. Kiedyś panowało przekonanie, że bielizna wyszczuplająca jest stworzona dla kobiet z nadwagą, jednak nie jest to prawda. Osoby, których waga jest teoretycznie właściwa, bardzo często borykają się z różnego rodzaju kompleksami, przeszkadza im np. odstający brzuch lub boczki. Halki wyszczuplające push-up pomagają natomiast kobietom, których piersi nie są tak jędrne i uniesione, jakby tego chciały. W związku z tym profesjonalne sklepy z bielizną wyszczuplającą oferują halki w szerokiej rozmiarówce, od S do XXL.

Ogromną pomocą są halki wyszczuplające dla kobiet, które niedawno urodziły. Ich ciało potrzebuje czasu, aby wrócić do formy sprzed ciąży, a halka wyszczuplająca bez wątpienia pomoże im poczuć się lepiej jeśli mają przed sobą ważne wyjście bądź uroczystość, na której chcą się prezentować jak najatrakcyjniej.

Kiedy i pod co zakładać halkę wyszczuplającą?

Poniekąd udzieliliśmy odpowiedzi na to pytanie w poprzednich akapitach, jednak warto dokonać podsumowania. Halkę wyszczuplającą warto zakładać pod sukienki, spódnice i bluzki, kiedy chcemy, aby nasza sylwetka prezentowała się perfekcyjnie. Halka wyszczuplająca idealnie sprawdzi się na wielkie wyjścia, gdy założymy ją pod wieczorową suknię.

Warto przy tym pamiętać, że bielizny wyszczuplającej nie powinno się nosić non-stop. Jak łatwo się domyślić, tego rodzaju strój powoduje ucisk na brzuch i inne części ciała. Zbyt długie noszenie halki wyszczuplającej może hamować swobodny przepływ krwi, a nawet spłycać oddech, co w efekcie prowadzi do złego samopoczucia, a nawet omdleń. Nie ma powodu do obaw jednak w sytuacji, gdy planujemy założyć bieliznę wyszczuplającą np. na kilka godzin w związku z ważną okazją.

poprzedni artykuł następny artykuł

podobne artykuły o modzie

4 komentarze

 • odpowiedz Lili 30 sierpnia 2021 at 11:47

  Nigdy nie myślałam o tym, żeby kupić sobie taką halkę. Niestety mam po ciąży brzuszek i odrzuciłam wiele sukienek, ale w sumie… Jest dla mnie nadzieja. Już wiem, że taka halka będzie dobrym rozwiązaniem.

 • odpowiedz BloodyMary 4 listopada 2021 at 13:33

  Ostatni akapit trafił w sedno mojego problemu z halką… Bo nosiłam cały czas i się rozciągnęła do takiego stopnia, że nie było już takiego efektu ściskającego. Następnym razem będę pamiętała

 • odpowiedz Ania 5 kwietnia 2022 at 11:06

  Ja nosze halka jedwabiu wiskozowego oraz halkę modelująca na większe wyjścia. Ale warto wybrać dobry produkt by były wygodne.

 • odpowiedz Agata 22 kwietnia 2022 at 08:01

  Nosze halki z jedwabiu wiskozowego są super:)

 • zostaw komentarz