Jak znaleźć dobrą kosmetyczkę?
na topie

Jak wybierać kosmetyczkę? Czym się kierować wybierając gabinet kosmetyczny?

Planujesz pierwszy raz udać się do kosmetyczki? Pamiętaj, że nie możesz iść do pierwszego lepszego gabinetu, który zobaczysz na ulicy. Aby wybrać kosmetyczkę, która faktycznie Ci pomoże, musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Jak znaleźć dobry gabinet kosmetyczny? O czym trzeba pamiętać?

1. Kosmetyczka po studiach czy po kursie?

Wykształcenie kosmetyczki to kluczowa kwestia. Lepiej nie łudzić się, że pomoże nam ktoś, kto ukończył jedynie kilkutygodniowy kurs. Najlepiej, żeby kosmetyczka miała ukończony licencjat z kosmetologii i mogła pochwalić się dyplomem. Ważne są też dodatkowe szkolenia, uczestnictwo w targach specjalistycznych, kursy pod okiem znanych specjalistów itp. Nie bójmy zapytać się o to wprost. Jeśli mamy jednak opory, większość kosmetyczek zamieszcza takie informacje na swojej stronie internetowej lub w gabinecie, wieszając swoje dyplomy i certyfikaty.

2. A może kosmetyczka z polecenia?

Kiedy stoimy przed wyborem kosmetyczki warto zapytać o zdanie nasze znajome. Może mają już sprawdzoną osobę, którą mogą polecić? Zaufani specjaliści, którzy zajmą się naszą urodą to dzisiaj prawdziwy skarb. Warto mieć poczucie, że idziemy do kogoś, kto nas nie oszpeci. Opinii o kosmetyczkach możemy też poszukać w Internecie. Kobiety chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat dobrych specjalistek. Dzięki temu, możemy też dowiedzieć się do kogo lepiej nie iść.

3. Jaki powinien być idealny gabinet kosmetyczny?

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na czystość. W gabinecie kosmetycznym musi być wręcz sterylnie. Warto zwrócić uwagę na wyposażenie, na to czy niektóre produkty faktycznie są używane jednorazowo, czy narzędzia są w odpowiedni sposób sterylizowane itp. Nie ma co wstydzić się pytając o takie sprawy. W końcu chodzi o nasze zdrowie. Poza czystością, warto też zwrócić uwagę na sam charakter pracy kosmetyczki. Chodzi tu głównie o to, czy nie robi ona kilku rzeczy jednocześnie. Osoba, która zapisuje klientki, nuci pod nosem piosenkę z radia i nakłada jednocześnie maseczkę, raczej nie będzie kosmetyczką idealną. Brak skupienia, pośpiech, chaos w działaniu nie są wskazane w tym zawodzie.

4. Jaka powinna być dobra kosmetyczka?

Poza powyższymi zasadami liczy się również charakter kosmetyczki. W tym zawodzie liczy się otwartość, komunikatywność, właściwe podejście do klientów. Każda z nas kiedy idzie do kosmetyczki ma też nadzieję na to, że będzie mogła porozmawiać na różne tematy, ale też zrelaksuje się i odpocznie. Dobra kosmetyczka powinna umieć słuchać, tak samo jak fryzjer czy lekarz. Milczące osoby w tych zawodach raczej nie są mile widziane, a nawet wzbudzają podejrzenia i sprawiają wrażenie, że nie można im ufać. Zadaniem kosmetyczki jest nie tylko poprawienie wyglądu naszej skóry. Dobra specjalistka to taka, do której będziemy chciały wracać i polecimy ją każdej naszej znajomej. Kiedy już taką znajdziemy, dzielmy się z innymi tą wiedzą, bo znalezienie dobrej kosmetyczki w obecnych czasach, graniczy niemal z cudem.

poprzedni artykuł następny artykuł

podobne artykuły o modzie

6 komentarzy

 • odpowiedz Magdalena 30 września 2016 at 12:21

  Ja się po prostu spytałam koleżanek kogo polecają. A jak okazało się, że kilka z ich wskazuje ten sam gabinet, to tam poszłam na pierwszą wizytę. I wiecie co? Byłam zachwycona

 • odpowiedz Apple 5 października 2016 at 09:04

  Ja też pytałam przyjaciółek gdzie warto pójść. I dobrze trafiłam, teraz chodzimy do jednej kosmetyczki, która jest super.

 • odpowiedz Laurka 6 października 2016 at 11:19

  Dyplomy, certyfikaty i opinia innych klientów – to chyba najważniejsze elementy przy wyborze dobrej kosmetyczki, a Wy jak sądzicie?

 • odpowiedz Aneczka76 7 października 2016 at 11:53

  Ja pytam o opinie innych lub czytam w internecie. To jest dla nie najważniejsze. Ciekawe macie tu artykuły.

 • odpowiedz niedoświadczona 7 października 2016 at 13:10

  Ja mam same złe doświadczenia. Nie umiem znaleźć takiej wiecie – której pozwoliłabym na wszystko. Mam namiary na nową. Jak wyleczę nos po oparzeniu słonecznym, to lecę na oczyszczanie. Mam nadzieję, że to już będzie TEN gabinet…

 • odpowiedz Isia 10 października 2016 at 05:52

  Niby jest bardzo duży wybór w salonach kosmetycznych ale jak przyjdzie do ocenienia jakości usług to można się zdziwić. Ja od kilku miesięcy chodzę do świetnej kosmetyczki, której salon z zewnątrz nie przyciąga ale babka jest świetna.

 • zostaw komentarz