Joga równowaga oczyszczanie organizmu
porady urodowe

Oczyszczanie organizmu – jak to osiągnąć?

Czujesz, że coś dziwnego dzieje się z twoim organizmem, masz złe samopoczucie. Jesteś ciągle zmęczony i marudny, twoja skóra jest matowa. Wypróbuj z nami sposoby na oczyszczenie organizmu.

Pij dużo wody

Każdego dnia wypijaj przynajmniej 2 litry wody. Woda nie tylko nawilża, wypłukuje toksyny z wnętrza komórek, jest niezbędna dla życiowych procesów, które zachodzą w organizmie. Jeżeli intensywnie ćwiczysz, lub za oknem temperatura wynosi 40 stopni Celsjusza, postaraj się wypić jej więcej, aby nie groził Ci udar cieplny i odwodnienie.

Woda płynąca z kranów

Jedz więcej błonnika

Wprowadź do swojej diety płatki owsiane, otręby, różnego rodzaju kasze. Dania można przygotowywać na słodko i „słono”. Jesteście ciągle głodni, zapewniam was, że śniadanie składające się z płatków owsianych i jajecznicy z warzywami, będzie na tyle sycące, że kolejnym posiłkiem będzie dopiero obiad. W zwojach jelit często pozostają niestrawione resztki, różnego rodzaju toksyny, a błonnik przyśpiesza ich wydalanie. Warto wypróbować również siemię lniane oraz nasiona chia.

Platki owsiane blonnik

Ogranicz spożywanie przetworzonych produktów

Przygotowywanie posiłków, nie jest twoim ulubionym zajęciem? Lubisz kupować gotowe dania i odgrzewać je w mikrofalówce? Koniecznie zmień swój sposób żywienia i ogranicz szkodliwe substancje, które dostają się do Twojego organizmu. W internecie znajdziecie mnóstwo prostych przepisów na szybkie, pyszne i zdrowe dania, które wcale nie muszą być drogie. Jedz mniejsze posiłki, co kilka godzin, urozmaicaj swoją dietę. Nigdy nie wychodź z domu bez śniadania. Jeżeli rano nie zaspokoimy głowy, później będziemy coraz bardziej głodni, mimo że zjemy obfite porcje.

Płatki owsiane z dodatkami

Poranne rytuały

Gdy tylko wstaniesz z łóżka, porozciągaj się porządnie. Następnie przepłucz usta i przestrzenie między zębami oliwą. Wypłucz usta wodą. Odczekaj chwile i napij się ciepłej wody z sokiem z cytryny i z miętą. Te działania wspomagają oczyszczanie organizmu.

Woda z cytryną i miętą

Soki owocowe i warzywne

Najlepiej robić je samemu w wyciskarce lub sokowirówce. W sieci znajdziemy mnóstwo gotowych przepisów, możemy również stworzyć je samemu wykorzystując ulubione składniki. Wyróżniamy różne rodzaje soków: na wzmocnienie, odporność, wspomagające regenerację organizmu, oczyszczające itd. W zależności od wykorzystanych składników, mogą być dla nas pożywnym śniadaniem, sycącym pragnienie napojem, a nawet zdrowym deserem.

Sok

poprzedni artykuł następny artykuł

podobne artykuły o modzie

brak komentarzy

zostaw komentarz