Kobieta śpiąca w łózku
porady urodowe

Masz problemy ze snem? 6 sposobów, by poprawić jakość snu

Na zegarku dochodzi 23:00, a ty ciągle nie umiesz zasnąć, mimo że rano czeka cię ciężki dzień? Może kładziesz się wcześnie, ale i tak rano przypominasz zombi? Poznaj sposoby, abyś każdego dnia budził się wypoczęty i szczęśliwy.

Popołudniowe drzemki

Jeżeli zauważasz, że nawet półgodzinna drzemka sprawia, że wieczorem nie możesz zasnąć, bo czujesz się wypoczęty i lekko rozstrojony, znajdź sposób aby aktywnie spędzić dzień, mimo pojawiającego się popołudniowego zmęczenia. Kiedy poczujesz się senny, napij się kawy lub yerby mate, wyjdź na krótki spacer lub po prostu się zrelaksuj i wróć do codziennych obowiązków.

Śpiący kotek

Zaplanuj swój dzień

Postaraj się kłaść każdego dnia, o tej samej porze. Daj organizmowi możliwość regeneracji, śpij przynajmniej 7 godzin. Zarówno krótka lub za długa ilość snu wpłyną niekorzystnie na twoje samopoczucie następnego dnia. Gdy uda Ci się usystematyzować godziny snu, pewne odchylenia (od czasu do czasu),zostaną zwalczone przez organizm, który szybciej się zregeneruje.

Kobieta śpiąca w białej pościeli

Wygodne łóżko

Szukamy różnych rozwiązań aby lepiej się wyspać. Jednak niewygodne łóżko, za twardy lub za miękki materac, również mogą obniżyć komfort naszego snu. Dlatego zanim zdecydujemy się na zakup, wypróbujmy w sklepie, czy proponowane właściwości są dla nas. Nie ma nic gorszego niż sprężyna, która wbija się w nasze ciało. Nie oszczędzajmy na tego typu produktach.

Łóżko w sypialni

Nie objadaj się przed snem

Jeżeli późno wróciłaś od domu, walczysz ze snem i z głodem, wybierz to pierwsze. Spożywanie posiłków cię rozbudzi, możliwe, że nabierzesz ochoty jeszcze na przekąskę i czas, który powinnaś przeznaczać na sen, spędzisz w kuchni.

Kanapka z szynką sałatą i pomidorem

Wyłącz komputer i telefon

Zrób sobie wolne od odpisywania na maile, czy smsy. Nie zaczynaj oglądać emocjonującego filmu, jeżeli wiesz, że za chwile musisz się położyć. Jutro obejrzysz nowy odcinek „Gdy o Tron”, a teraz czas na prysznic, mycie zębów i sen.

Kobieta siedząca przy komputerze

Czas na sen

Kiedy przychodzi wyznaczona godzina na sen, obojętnie czy jesteś śpiący czy nie, połóż się do łózka, zgaś światło i postaraj się wyciszyć. Zadbaj o to, aby aby sypialnia, była przewietrzona, brak wystarczającej ilości tlenu może sprawić, że obudzisz się z bólem głowy.

Dziecko śpiące z misiem

poprzedni artykuł następny artykuł

podobne artykuły o modzie

brak komentarzy

zostaw komentarz