Tabliczka w drewnianej ramce
dodatki

Oldschoolowe ramki w nowej – prezentowej – odsłonie

Ramki na zdjęcia w dodatku w oldschoolowej wersji, kto ich nie kocha? Pewnie znajdą się tacy, którzy nie mogą bez nich żyć, ale i tacy, którzy wolą te bardziej nowoczesne i minimalistyczne, jednakże każdy ma prawo do własnego wyboru i decyzji.

Styl oldschoolowy, zwany potocznie retro ma mnóstwo swoich zwolenników. Kiedy myślimy o tym stylu od razu nasuwa nam się na myśl coś starego, niemodnego, z poprzednich lat. Jednak stare style zwłaszcza w kwestii urządzania mieszkań wracają w masowej popularności i cieszą się coraz większą powszechnością. Jedni uważają to za coś niemodnego i absurdalnego, bo jednak sugeruje tęsknotę za niedawną przeszłością, a drudzy sądzą, że jest to oznaka czegoś klasycznego i ponadczasowego. Styl retro jest stylem dosyć starym, który mimo wszystko powraca i to pod różną postacią. Nic dziwnego, że ma spore grono wielbicieli.

Gdzie spotkamy styl retro?

Najczęściej z jego odsłoną możemy się spotkać właśnie we wnętrzach, ich urządzeniu, doskonaleniu pod kątem perfekcji i oddania ducha dawnych lat. Zwolennikom nie przeszkadza, że jest to styl staromodny, a wręcz przeciwnie chcą, aby pozostał taki w 100% i stylizują swoje otoczenie na charakter minionej epoki. Stwierdzenie ‘wszystko albo nic’ nie do końca oddaje charakter jego wyglądu, ale faktycznie im więcej w takim mieszkanku tym bardziej realistycznie. To wszystko jest oparte na staromodnych dodatkach, meblach i urządzeniach, które zostały wyparte przez nowoczesną technologię tak jak np. stara maszyna do pisania została zastąpiona przez komputer.

Dodatki to słowo klucz

Są to stosunkowo rzadkie przedmioty i z reguły ciężko dostępne, ale jeśli poszukamy na stronach takich jak https://lovvi.pl/, to z pewnością możemy znaleźć ciekawe oldschoolowe dodatki jak np. stylizowane ponadczasowe ramki, które staną się oryginalną ozdobą naszych mieszkań i nadadzą charakter wystrojowi. Taka ramka ze zdjęciem w środku jest również ciekawym pomysłem na prezent dla osoby, która uwielbia stare style lub zbiera ponadczasowe gadżety i dodatki, chociażby właśnie do mieszkania. Wiele osób dzisiaj lubi wracać do starych klasycznych wystrojów, które są neutralne, a jednocześnie posiadają swój styl i design. Przy urządzaniu takich domów czy mieszkań, można puścić wodze wyobraźni, wejść w role dekoratora i wczuć się w tamtejszy smak i technikę. Co prawda nie jest to nic nowego, jednak warto poznać stary fason, aby jak najlepiej móc oddać najmniejszy szczegół, a nawet nasze ramki na zdjęcia nie będą odstawać od reszty wystroju swoją estetyką.

Obrazy i ksiązki retro

Moda zatacza koło

Powracające style to normalna kolej rzeczy, cały czas jest duża rotacja. Coś, co było kiedyś modne, w końcu do nas wróci i znów pojawi się w top trendach. Zarówno moda, jak i wnętrza zmieniają się co sezon i tylko prawdziwi miłośnicy za tym nadarzają. Nie jest to łatwe, ale dla prawdziwego kolekcjonera jest ważne, aby śledzić i być na bieżąco na wszelkich aukcjach, stronach internetowych i forach. W dobie wielu możliwości już nie tylko mieszkania są urządzane w starych stylach, ale także hotele, kawiarnie, a nawet salony samochodowe. Zwłaszcza te, które swoją sprzedaż skupiają wokół starszych modeli pojazdów. Dzięki temu potencjalny klient może poczuć powiew dawnych lat i dobrze przemyśleć swój wybór i zakup nowego auta. Moda na stylizowane, stare wnętrza wychodzi poza swój sztywny kanon, dzięki temu, że możemy się nią bawić i odchodzić od zasad i wytycznych danego stylu. Tworzymy coś oryginalnego, a jednocześnie nowoczesnego z namiastką ówczesnego starego i dobrego gustu.

Wszystko z umiarem

Ważnym aspektem w urządzaniu wnętrz jest nadanie charakteru i duszy poprzez dobranie odpowiednich mebli i dodatków, które stworzą cały nastrój i to on wprowadzi nas w dawne czasy. Duże zdjęcia w pięknych, starych, oldschoolowych ramkach są niezbędne przy tego typu zabiegach postarzania pomieszczeń. Musimy pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy przy dekorowaniu, a mianowicie, aby nie zastawić małych przestrzeni wieloma elementami. Gdy wszystkiego będzie stanowczo za dużo to mieszkanie, zwłaszcza małe, przytulne, straci swój urok i to, co w nim najlepsze, a jego estetyka zostanie zaburzona.

Laptop i dekoracje na biurku

Dzisiaj możemy eksperymentować praktycznie ze wszystkim, tym bardziej ze stylami. Obecnie dużo rzeczy się zmienia, wszystko cały czas idzie naprzód i się rozwija. Są produkowane nowe urządzania, które ułatwiają nam nasze życie. Jednak dzięki tym starym, klasycznym dodatkom, nie zapominamy o tym, jak było kiedyś. Możemy się przenieść w sentymentalną podróż w czasie.

poprzedni artykuł następny artykuł

podobne artykuły o modzie

brak komentarzy

zostaw komentarz